Instagram Yeni Özellik: Kılavuz

25.09.2020
Instagram Yeni Özellik: Kılavuz

Dünya sosyal medya devi olan Instagram yeni özelliğini biz kullanıcıları için kullanılabilir hale getirdi. Peki bu özelliğin ismi nedir? Bu özelliğimizin ismi Instagram Kılavuz. Instagram Kılavuz ne işe yarar? Bu yazımızda aklınızda ki bütün soru işaretlerini gidereceğiz. Bu yeni özellik hakkında ilk bilgi sahibi olan kişilerden olacaksınız. Hadi gelin başlayalım!

Kılavuz Özelliğinin Detayları

Kılavuz özelliği aslında bir çeşit blog özelliğidir. İnsanların herhangi bir yer, ürün ve gönderi hakkında yorum yapabildiği ve bunu profillerinde özel bir sekmede yayınlayabildiği bir özelliktir. Bu özellik sayesinde içerik üreticileri artık Instagram’a gönül rahatlığı ile geçiş yaparak içerik üretebilirler.

Instagram Kılavuz

Örnek olarak bir tatil köyüne gittiniz veya herhangi bir ülkeye. Ardından bir kılavuz oluşturarak gitmiş olduğunuz bölgeyi seçin ve düşüncelerinizi yazın.

Instagram Mağaza üzerinden bir ürün satın aldınız, ürün hakkında ki olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bir kılavuz oluşturarak belirtebilirsiniz.

Kendinize ait bir gönderiyi veya kaydetmiş olduğunuz başkasına ait bir gönderiyi kılavuz oluşturarak herkese açık bir şekilde o gönderi hakkında ki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Bu özellik şu an her kullanıcı için aktif konumda değil ne yazık ki. Fakat ilerleyen günlerde her kullanıcı için aktif olacak. Eğer sizde aktif olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız profilinize gelin ve sol üstte bulunan “+” tuşuna basın. Eğer açılan sekmede “Kılavuz” mevcutsa bu özellik sizde aktif demektir. Eğer “Kılavuz” yoksa ne yazık ki sizde aktif edilmemiştir. Bu özellik sizde aktifse hemen kullanmanızı öneririz. İlerleyen zamanlarda bu özelliğin popülerleşeceği aşikar.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram’ın yeni özelliği olan Kılavuz özelliğini detaylı bir şekilde inceledik ve anlattık. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.