Xbox Denetleyici Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

12.04.2022
Xbox Denetleyici Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Klavye/fare yerine Xbox denetleyici kullanabileceğiniz birçok bilgisayar oyunu vardır. Peki, PC oyunları için de bir Xbox denetleyici mi arıyorsunuz? Genellikle bu Xbox denetleyicileri, yüksek kaliteli ABS ve ilgili malzemelerden yapılır. Yüksek performansları, çekici tasarımları, dayanıklılıkları ve güvenilirlikleriyle tanınan bu PC için Xbox denetleyicileri, sorunsuz ve kolay entegrasyonlarıyla bilinir. Xbox One gamepad, Microsoft’un yeni nesil konsolundaki tartışmasız en iyi özelliktir ve bu da Xbox Series X ve S’de çalıştığı gerçeğini daha da iyi hale getirir.

Kullanışlı tetikleyicileri, ulaşılması kolay analog çubukları ve en önemlisi düşük güçlü tasarımı, pil değiştirmeden haftalarca oyun oynamanıza olanak tanır. Sonunda, kontrol cihazınız ve muhtemelen karakteriniz de ölecek ve oynamaya devam etmek istiyorsanız bu AA’ları değiştirmeniz gerekecek. Xbox denetleyicisinin pil ömrünü uzatmak için ipuçları aşağıdadır.

Xbox

Xbox Denetleyici Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Xbox denetleyicisini kapatın

Xbox denetleyicinizi manuel olarak kapatabilseniz de Xbox’ınızı en az 15 dakika çalıştırmazsanız otomatik olarak kapanacaktır. Elle kesmek için,

  1. Denetleyicideki Xbox düğmesini basılı tutun
  2. Ekrandan, Kapatma denetleyicisine gidin ve bu seçeneği seçin

Şarj edilebilir piller kullanın

  1. Şarj edilebilir piller, adından da anlaşılacağı gibi, bir şarj konsolu ve AA piller ile birlikte gelir. Pilleri tam olarak şarj ettiğinizde, bir dahaki sefere şarj edene kadar yeterince uzun süre dayanabilirler. Bu şekilde kontrol cihazında pil bitmez.
  2. Bir paket dört pil alabilirsiniz. Xbox denetleyicisinde iki pil kullanabilirsiniz. Diğer ikisini yedek olarak saklayın ve uygun şekilde şarj edin. Önceki ikisinin pili bittiğinde veya gücü azaldığında, diğer ikisi ile değiştirin.

Kulaklığı Xbox denetleyicisine bağlamaktan kaçının

  • Kulaklığınızı kontrol cihazına takabilirsiniz ancak bu, pilin boşalmasına katkıda bulunacaktır. Bunun yerine kulaklığınızı konsola takmanızı öneririm. Alternatif olarak, kablosuz bir kulaklık satın alın, ancak bu pahalı bir yatırım olacaktır. Tek avantajı, bu seçeneğin denetleyicinin pilinin korunmasına yardımcı olmasıdır.

Tek kullanımlık piller kullanın

  • Bu daha ucuz bir seçenektir ancak sıradan bir oyuncu değilseniz harika çalışır. Tek kullanımlık alkalin pilleri saklayabilir ve gücün bitmek üzere olduğunu gördüğünüzde kontrol ünitesinde değiştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.