Instagram İçerik Oluşturma Kılavuzu

07.06.2020
Instagram İçerik Oluşturma Kılavuzu

Instagram son yıllarda kullanılan en popüler sosyal medya platformlarında bir tanesidir. Yeryüzünde bir milyardan fazla insan Instagram kullanmaktadır. Yani açmış olduğunuz bir Instagram sayfasının potansiyel kitlesi otomatik olarak bir milyar olacaktır. Instagram aracılığı ile birçok insan para kazanabiliyor, bu insanlar yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz! Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram içerik oluşturmak hakkında aklınıza takılan her şeyi açıklayacağız. Hadi Instagram içerik oluşturma kılavuzu yazımıza başlayalım!

Instagram İçerik Oluşturma

İçerik Üretmeye Başlamadan Önce

Sayfanızın Konusunu Belirleyin

Sayfanızın konusu aslında çok önemli bir husustur. Sürekli içerik üretebileceğiniz bir sayfa konusu belirleyin. Bir süre sonra içerik oluşturamazsanız ne yazık ki sayfanız büyüyemez. Ek olarak ilginizin olduğu bir konu hakkında bir sayfa oluşturursanız sıkılmadan içerik üretebilirsiniz.

Bunu Neden Yapmak İstediğinizi Sorgulayın

Bir Instagram sayfası açmadan önce bir neden edinin. Kendinize “Ben bu işi neden yapmak istiyorum?” diye sorun. Bu sayede amacınızı ve yapmanız gereken şeyleri çok daha iyi bir şekilde analiz edebilirsiniz.

Hedef Kitle

Instagram sayfanızın kimlere hitap edeceğini iyi analiz edin. Bu sayede içeriğinizi detaylandırarak çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Kitlenizi iyi tanırsanız sayfanızı çok hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz.

Profil Fotoğrafı

Unutmayın insanlar ilk önce profil fotoğrafınızı görecektir. Dikkat çekici ve iyi bir profil fotoğrafına sahipseniz önemli bir avantaja da sahip olursunuz. Bu sayede kullanıcıyı sayfanızı ziyaret ettirebilirsiniz. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcı eğer bu kılavuzu eksiksiz bir şekilde uyguluyorsanız sizi zaten takip edecektir, bu yönden endişeniz olmasın.

Kullanıcı Adınız

Kullanıcı adınızı bir marka ismi olarak düşünün. Elinizden geldikçe sade ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı belirlemeye çalışın. Bu sayede takipçilerinizin aklında her zaman bir yerde olacaksınız.

Biyografi

Biyografiniz gerçekten çok önemli bir husus. Sayfanızı ziyaret eden bir kullanıcıyı takip ettirmeniz için biyografi çok önemli bir rol oynuyor. Biyografi bölümünde sayfanızı net bir şekilde özetleyen bir yada iki adet cümle kullanın. Ek olarak kullanıcıya takip etmesi için sinyaller vermeye özen gösterin. Örnek olarak “eğer sende bizim gibi düşünüyorsan takip et!” bu tarz sinyaller ile kullanıcıya takip etmesi için sinyal verirsiniz.

İçerik Oluşturma Ve Yayınlama

İçerik Oluşturma Ve Yayınlama

Şablon

İçeriğinizi belirleyin ve belirli bir şablon oluşturun. Bu şablonu elinizden geldiğince değiştirmemeye çalışın. İçeriğinizi bu şablonlar üzerine tasarlayın.

Açıklama

İçeriğinizi yayınlarken içeriğinizi detaylı bir şekilde açıklayın. Bu hem SEO için hem de kullanıcılarınız için artı bir husustur. Ek olarak açıklama bölümünde takip etme sinyallerini kullanmaktan çekinmeyin.

Hashtag (Etiketler)

Etiket kullanımı içeriğinizin öne çıkması için hem çok gerekli hem de çok yararlı bir özelliktir. İçeriğiniz ile alakalı 8-11 adet hashtag belirleyin. Bu hashtagler çok aktif kullanılan hashtagler olmasın yoksa sizin içeriğiniz ne yazık ki öne çıkmaz.

Paylaş

İçeriğinizi DM aracılığı ile diğer kullanıcılarla paylaşmaya özen gösterin. Bu sayede içeriğiniz daha fazla ilgi görecektir ve diğer kullanıcılara daha fazla önerilecektir.

Hedef Kitleyi Takip Edin

İçeriğinizi beğenen ve yorum yazan insanları takip edin, çok büyük ihtimalle sizi geri takip edeceklerdir. Bu sayede yavaş bir şekilde kitleniz oluşacak ve büyük bir sayfa olma yolunda emin adımlarla ilerleyebileceksiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram içerik oluşturma kılavuzu konusunda detaylı bilgiler verdik. Instagram içerik oluşturma kılavuzumuzu eksiksiz bir şekilde uygularsanız etkisini büyük ölçüde göreceğinizin garantisini verebiliriz. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlarlar bölümünden belirtebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.