iPhone’da FaceTime Kullanarak Ekran Nasıl Paylaşılır?

15.01.2023
iPhone’da FaceTime Kullanarak Ekran Nasıl Paylaşılır?

Ekran paylaşımı, adından da anlaşılacağı gibi, telefonunuzun ve dizüstü bilgisayarınızdaki en değerli özelliklerden biridir ve ekranı görüntülü görüşme yoluyla başkalarıyla paylaşmamıza olanak tanır. Sadece profesyonel değil, kişisel çevrelerde de kullanılır. Diyelim ki bir ofis toplantısındasınız ve diğer insanların projenizi ve düşünce çizginizi anlamasını sağlamanız gerekiyor.

Burada, bir ekran paylaşım uygulaması kullanarak, dosyanızı görüntüleyen ekranınızı toplantıya katılan kişilere kolayca yansıtabilirsiniz. Hatta sesi kullanarak ayrıntıları ve çok daha fazlasını açıklayabilirsiniz. Ancak ekran paylaşımı, bir iPhone’da yerleşik olarak bulunan genel bir özellik değildi. Zamanla, ekran paylaşımını daha ilginç hale getirmek için özellik eklendi. Samimi gruplar bunu ekran paylaşımı, müzik dinleme veya video izleme (izin verilen uygulamalar) için bile kullanabilir.

FaceTime Kullanarak Ekran Nasıl Paylaşılır?

Bir FaceTime araması başlatın

FaceTime, bir iPhone, iPad veya MacBook’ta yerleşik olarak bulunan bir görüntülü arama özelliğidir. FaceTime kullanarak bir arama başlatmak için hem arayan hem de alıcının bağlanacak bir Apple cihazı olmalıdır. Bunun yokluğunda, bağlantı olamaz. iOS 12.1.4 veya sonraki sürümlerine sahipseniz grup FaceTime aramaları bile yapabilirsiniz. Önceki sürümler yalnızca ses kullanılarak katılabilir. Bir FaceTime araması başlatmak için

– FaceTime uygulamasına gidin ve Yeni FaceTime’ı seçin

– FaceTime’ı kullanarak sesli veya görüntülü aramanıza istediğiniz tüm kişileri ekleyin. Bu, bir FaceTime Araması başlatır.

Şimdi, bir sonraki adımımız FaceTime kullanarak ekranı paylaşmak. Bunun için FaceTime aramasında İçerik Paylaş simgesini seçin. Burada Ekranı Paylaş’ı seçebilirsiniz. Bu, FaceTime kullanarak ekranı kolaylıkla ve rahatlıkla paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu özellikle aramanızın işleyişini kontrol edebilirsiniz. FaceTime’a eklenen diğer kişiler onu kontrol edemez ve değişiklik yapamaz. Ayrıca, gizliliği sağlamak için bildirim de bulanıklaşıyor!

iPhone'da FaceTime Ekran Paylaşma

iPhone’da FaceTime Ekran Paylaşma

SharePlay

FaceTime’ı kullanarak ekranları daha heyecan verici ve eğlenceli bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olabilecek ek bir özellik daha var. SharePlay adlı özellik, insanlara daha kişiselleştirilmiş ve yakın bir dokunuş sağlıyor. SharePlay’i destekleyen bir video akışı uygulamasından müzik dinlediğinizi, film izlediğinizi ve hatta dizi izlediğinizi hayal edin. Evet, tüm bunlar SharePlay kullanılarak kullanılabilir. Bununla ortak kontrole bile sahip olabilirsiniz. Grup sohbetindeyken kullanabileceğiniz, FaceTime uygulamasının yerleşik özelliklerinden biridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.