Valorant Hangi Çözünürlükte Oynanmalı?

15.05.2021
Valorant Hangi Çözünürlükte Oynanmalı?

Çözünürlük ekranın her boyutuna düşen piksel sayısını ifade eder. Çözünürlüğünüz ne kadar yüksek olursa o kadar net bir görüntü alırsınız. Oyunlarda ise çözünürlük bazen çok farklılık gösterebiliyor. CSGO oyunu 4:3 gibi çözünürlüklerde oynandığında oyunda ki rakiplerin görüntüsü genişlediğinden ötürü oyunculara avantaj sağlamaktadır. Bundan dolayı birçok profesyonel CSGO oyuncusu 4:3 çözünürlüğünde oynar. Peki Valorant oyunu hangi çözünürlükte oynanmalı?

Valorant Hangi Çözünürlükte Oynanmalı?

Aslında bu sorunun cevabı tamamen size kalmıştır. Valorant’ı oynarken istediğiniz çözünürlükte oynayabilirsiniz çünkü hangi çözünürlükte oynarsanız oynayın size hiçbir avantaj sağlamayacaktır. Bildiğiniz üzere Valorant bir rekabet oyunudur bundan dolayı oyunda ne kadar fazla FPS alırsanız sizin için o kadar olumlu olur. Çözünürlük ne kadar düşük olursa o kadar çok FPS alırsınız. Bundan dolayı birçok profesyonel Valorant oyuncusu bilgisayarlarının iyi olmasına rağmen en düşük ayarlarda oynamaktadırlar.

Valorant En İyi Çözünürlük

Çözünürlük ne kadar düşük olursa sizin için o kadar iyi olacaktır. Özellikle bazı çözünürlüklerde eğer monitörünüz 60HZ ise (75HZ) ibaresini görebilirsiniz. Bu çözünürlüklerden birisini görürseniz oyunu 75HZ oynayabilirsiniz. Bu sayede oyunu çok daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant Hangi Çözünürlükte Oynanmalı?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.