iPhone 13’te El Feneri Nasıl Kapatılır?

07.06.2022
iPhone 13’te El Feneri Nasıl Kapatılır?

iPhone 13, mükemmel kameralara ve parlak bir LED flaşa sahip güçlü bir akıllı telefon, ancak bazen kullanıcının tek yapması gereken el fenerini kapatmak. Kazayla başlatılmış olabilir veya bir uygulama tarafından etkinleştirilmiş olabilir. Sebep ne olursa olsun, anahtarın yerini öğrendikten sonra el feneri kapatmak nispeten kolaydır. Aslında Apple, el fenerini kapatmak için birkaç alternatif yol da sunuyor. iPhone 13, tümü gelişmiş kameralara ve hızlı A15 işlemciye sahip dört model ve üç boyutta gelir ve bu da onu fotoğraflar ve videolar için harika bir seçenek haline getirir. iPhone 13 Pro ve Pro Max bir telefoto lens ile birlikte gelir, ancak tüm iPhone 13’lerde yakın çekim sahneleri iyi kalitede çekmek için iyi ultra geniş ve geniş açılı kameralar bulunur.

iPhone, çoğu durumda size yardımcı olmak için bir LED el feneri ve kamera flaşı işlevi gören bir LED ışığıyla birlikte gelir. Bir iPhone 13’ünüz varsa ve iPhone 13’ünüzde el fenerini açmanın veya kapatmanın yollarını arıyorsanız. Bu yazımızda size iPhone 13’te el feneri nasıl kapatacağınızı öğreteceğiz.

iPhone 13’te El Feneri Kapatma

Kontrol Merkezinden

  1. Kontrol Merkezi’ne gitmek için iPhone’unuzun sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.
  2. El fenerini açmak için El Feneri düğmesine dokunun. El feneri etkinleştirildiğinde meşale simgesi mavi renkte yanar.
  3. Kapatmak için El Feneri düğmesine tekrar dokunun.
  4. El fenerini Kontrol Merkezi’nde tekrar açmak için Ayarlar > Kontrol Merkezi’ne gidin. “Diğer Kontroller” altında, “Torç” kontrolünü bulun ve yanındaki + düğmesine dokunun. Torç şimdi, konumunu değiştirmek için yeniden düzenleyebileceğiniz birlikte verilen kontrollere hareket edecektir.
iPhone 13'te El Feneri

iPhone 13’te El Feneri

Kilit ekranından

iPhone, kullanıcıların el fenerine doğrudan kilit ekranından erişmesine olanak tanır. Bu, önce cihazın kilidini açmak zorunda kalmadan iPhone 13’teki el fenerini açmayı nispeten kolaylaştırır.

  1. Kilit ekranını görmek için yan düğmeye (sağ taraftaki) basın. iPhone ekranınızı uyandırmak için “Uyandırmak İçin Dokun” ya da “Uyandırmak İçin Kaldır” özelliklerini kullanabilirsiniz.
  2. Ekranın sol alt köşesindeki El Feneri düğmesini basılı tutun. Yuvarlak düğme beyaza dönerek el fenerinin açık olduğunu gösterir.
  3. El fenerini kapatmak için el feneri düğmesine tekrar dokunun ve basılı tutun.

Siri’ye sor

Diğer görevler gibi, el fenerini açmak veya kapatmak için Siri’yi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için “Hey Siri” diyerek veya iPhone’unuzdaki yan düğmeye basarak Siri’yi başlatın. Ardından görevi gerçekleştirmek için aşağıdaki sesli komutlardan birini kullanın.

  • El fenerimi kapat.
  • El fenerini kapatın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.