Windows 11’de Varsayılan Sistem Dili Nasıl Değiştirilir?

17.05.2022
Windows 11’de Varsayılan Sistem Dili Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcılar Windows 11’de sistem dili değiştirebilirler. Sisteme çok dilli klavyeler, dil paketleri ve bölgesel düzenler ekleyebilirsiniz. Ancak, bununla ilgili birkaç noktayı bilmeniz gerekir ve bu, ürün anahtarınızla ilgilidir. Öğreticideki hiçbir anı kaçırmayın ve ben sadece önemli noktaları ele aldım. Microsoft, kullanıcı arayüzünü yeni başlayanlar için tasarladı, böylece ayarlamalar yapmak için kafanızı çizmenize gerek yok. Windows 11 Pro ve Windows 11 Home Single Language’da sistem dili nasıl değiştireceğinizi gösterdim.

Kullanıcılar, Microsoft hesaplarında dili kalıcı olarak ayarlayabilir ve ayarları yönetebilirsiniz. En son Windows 11, bir MS hesabı gerektirir ve artık ekosistemin bir parçasıdır. Lütfen öğreticiyi takip edin ve her adımı sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun. Etkinleştirilmiş bir Windows kopyasına ihtiyacınız yoktur ve ücretsiz sürümde sorunsuz çalışır. Masaüstümde ücretsiz sürüm çalışıyor ve ürün anahtarını kaydetmeyi denemedim. En son Microsoft işletim sisteminde sistem dili değiştirmek için adımları takip edin.

Windows 11 PC’de Sistem Dilini Değiştirme Adımları

Bu yazımızda Windows 11’de varsayılan dilin nasıl değiştirileceğini paylaşacağız. Adımlar çok kolay olacak; ilgili adımları izleyin.

  1. Her şeyden önce, Windows Başlat düğmesine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.
  2. Ayarlar uygulamasında, aşağıda gösterildiği gibi Zaman ve Dil seçeneğini tıklayın.
  3. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, sağ bölmedeki Dil ve Bölge seçeneğine tıklayın.
  4. Dil bölümünde, tercih ettiğiniz dil ayarları için Dil ekle düğmesini tıklayın.
  5. Açılır pencereyi kurmak için bir dil seçin, kurmak istediğiniz dili bulun.
  6. Yüklemek istediğiniz dili seçin ve İleri düğmesine tıklayın.
  7. Yeni dili varsayılan olarak ayarlamak istiyorsanız, Windows görüntüleme dili olarak ayarla seçeneğini işaretleyin ve Yükle düğmesine tıklayın.
  8. Dili değiştirmek için görev çubuğunun sağ alt kısmında bulunan dil düğmesine tıklamanız gerekir. Ardından, klavyenizi değiştirmek istediğiniz dile tıklayın.
Windows 11 Varsayılan Sistem Dili

Windows 11 Varsayılan Sistem Dili

Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

  1. Varsayılan dili değiştirmek oldukça kolaydır. Yukarıdaki değişiklikleri yaptıktan sonra Ayarlar > Saat ve dil > Dil ve bölge’ye gidin.
  2. Dil ve Bölge altında, Oturumu Kapat düğmesini tıklayın. Artık PC’nizin kilit ekranını göreceksiniz. Sadece oturum açın ve yeni dili göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM