Sodyum İzopropil Ksantat Hangi Sektörlerde Kullanılır?

28.10.2021
Sodyum İzopropil Ksantat Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Sodyum izopropil ksantat toplayıcılık özelliğinin yüksek olmasıyla bilinen bir reaksiyon maddedir. Sodyum izopropik ksantat maddesi madencilik sektörlerinde ve kauçuk sektöründe oldukça sık kullanılan bir maddedir. Bu madde en fazla çinko yüzdürme gibi madensel işlemlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle de madencilik sektöründe çok önemli bir yere sahiptir.

Sodyum izopropil ksantat maddesinin seçiciliği de oldukça yüksektir bu nedenle de metal sülfit cevheri için kullanılan bir bileşendir. Sodyum izopropil ksantat maddesi sadece çinko yüzdürmede değil pirotin ve pirit yüzdürmede de kullanılan bir maddedir. Fakat bu maddelerin yüzdürülmesi için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Örneğin pirit ve pitoin yüzdürülmesi için gerekli şartlardan bir tanesi de demir sülfit derecesi oldukça düşük olmalıdır.

Sodyum İzopropil Ksantat Maddesi Nerelerden Temin Edilebilir?

Sodyum izopropil ksantat maddesi madencilik sektörünün temel taşlarından biridir. Bu da sodyum izopropil ksantat maddesinin popüler olmasını sağlamıştır. Bu popülerliği nedeniyle de yaygın bir şekilde bulunan madde birçok kimyasal ürün satıcısı olan firmalardan temin edilebilmektedir.

Bu maddeyi satın almak için birçok kimyasal ürünler satan firmayla görüşme sağlayabilirsiniz ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgilere de erişebilirsiniz. Lapis Kimya firması da alanında uzman ekibiyle ve kaliteli kimyasal ürünleriyle sadece sodyum izopropil ksantat, silindirik aktif karbon ve çinko sülfat heptahidrat gibi birçok ürünü sizlerin huzuruna sunuyor.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz veya bu kimyasal ürünlerin nerelerde kullanıldığını merak ettiyseniz Lapiskimya.com internet sayfasından tüm bilgilere erişebilirsiniz. Lapis Kimya firmasının internet sitesinde bulunan inceleme yazılarından bu maddelerin hangi sektörlerde kullanıldığını ve tercih edildiğini de öğrenebilirsiniz.

Sodyum İzopropil Ksantat Maddesini Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sodyum izopropil ksantat reaksiyon maddesi, madencilik sektörünün vazgeçilmez reaksiyon maddelerinden biri haline gelmiştir. Özellikle çinko yüzdürme işlemi sırasında kullanıldığı için ve kauçuk sektöründe kullanıldığı için çok sık tercih edilmektedir. Sodyum izopropil ksantat maddesini satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sodyum izopropil ksantat reaksiyon maddesini satın alırken dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

  • Sodyum izopropil aldığınız firmaya güven duymalısınız.
  • Bu tarz kimyasal maddelerin satışa çıkarılması için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartları sağlayan firmaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
  • Sodyum izopropil ksantat reaksiyon maddesini satın alırken maddenin cildinizle temas etmemesine özen gösterin.
  • Sodyum izopropil ksantat maddesinin gözünüzle temas etmemesine de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunlara dikkat ederek sizler için doğru bilgiyi hazırlayan Lapis Kimya firmasını tercih edebilirsiniz. Lapis Kimya firmasının internet sitesi olan Lapiskimya.com sayfasından tüm detaylı bilgilere de erişebilirsiniz. Site üzerinden bulunan iletişim kanallarını kullanarak firma yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz ve firma yetkililerine merak ettiğiniz her soruyu sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.