Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

08.06.2023
Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram, kullanıcıların Instagram hikayesi özelliği aracılığıyla resimlerini, videolarını ve günlük aktivitelerini takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanıyan ve giderek daha popüler hale gelen bir sosyal medya platformu haline geldi. Ancak bazen hikayenizi herkesin görmesini istemeyebilirsiniz. Belki de belirli arkadaşlarınızla özel tutmak veya eski sevgilinizden uzak tutmak istersiniz. İşte Instagram hikaye nasıl gizleyeceğinize dair beş basit adım.

Instagram Hikaye Gizleme

Adım 1: Instagram’ı açın ve profilinize tıklayın.

Adım 2: Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye tıklayın

Adım 3: Açılır menüden ‘Ayarlar’ı seçin.

Adım 4: Ayarlar menüsünde ‘Gizlilik’i seçin.

Adım 5: ‘Gizlilik’ altında, menü seçeneklerinden ‘Hikaye’yi seçin. Bu bölümden, ‘Hikayeyi Kimden Gizle’ seçeneğini seçerek hikayenizi hangi takipçilerden gizlemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme

Instagram Hikaye Gizleme

Bu kadar basit! Birkaç tıklama ile Instagram Hikayelerinizi tam olarak kimlerden gizlemek istediğinizi onları engellemeden seçebilirsiniz. Bu kişilerle sosyal medya ilişkilerinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilir ve aynı zamanda özel ilişkilerinizi gizli tutabilirsiniz. Bir hikayeyi birinden gizlemek, o kişinin hikayeyi görmesini engeller, ancak siz silmediğiniz ve engellemediğiniz sürece profilinizi veya gelecekteki hikayelerinizi görmelerini engellemez. Dilediğiniz zaman hikayenizin gizliliğini kaldırabilirsiniz.

Bu özellik, meraklı gözlerin hikayelerinizi görmesini istemediğiniz garip durumlardan sizi kurtarabilir. Ayrıca, nasıl tepki vereceğinizi bilemeyeceğiniz içerikleri görmekten kaynaklanabilecek yanlış anlamaları da önleyebilir. Bununla birlikte, yanlış ellere geçmesi ihtimaline karşı içeriğinize dikkat etmeyi unutmayın. Sonuç olarak, Instagram hikayelerinizi gizlemek, hesabınızı herkese açık tutarken belirli kişilerden gizliliğinizi korumanın basit ve etkili bir yoludur. Bu birkaç basit adımla, günlük aktivitelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmanın keyfini çıkarabilir ve onları görmek istemediğiniz kişilerden gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.