Samsung Telefonunuzun Uygulamaları Otomatik Olarak İndirmesini Nasıl Durdurursunuz?

14.09.2022
Samsung Telefonunuzun Uygulamaları Otomatik Olarak İndirmesini Nasıl Durdurursunuz?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size Samsung telefonunuzun uygulamaları otomatik olarak indirmesini nasıl durduracağınızı göstereceğiz. Çocuğunuza kaç kez sadece bir sürü işe yaramaz uygulamayla geri vermelerini sağlamak için telefonunuzu verdiniz? Yoksa yaşlarına uygun olmayan uygulamalar indirdiklerinden mi endişeleniyorsunuz? O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Dikkatli bir Android kullanıcısıysanız, muhtemelen Google Play Store dışındaki kaynaklardan hiçbir zaman uygulama indirmeyecek ve Galaxy Store’dan uygulama indirmeyi engelleyemezsiniz. Bu, bizim gibi neredeyse tüm Samsung akıllı telefon kullanıcıları için geçerlidir. Bu nedenle, cihazınız izniniz olmadan istenmeyen uygulamalar yüklerse, bu tür indirmeleri engellemek zorunlu hale gelir. Ayrıca “galaksi mağazasının android uygulamalarını indirmesini nasıl durduracağınızı” da bilmek istiyorsanız, bağlı kalın. Burada bu sorunu kalıcı olarak çözmek için üç ana yöntemi sağladık. Ancak, bazı Samsung kullanıcıları, bir yazılım güncellemesinden veya bir Wi-Fi ağına bağlandıktan hemen sonra istenmeyen uygulamaların otomatik olarak yüklenmesinden şikayet ettiler. Çeşitli topluluk platformlarında, bazı kullanıcılar Galaxy Store’un herhangi bir zamanda Samsung telefonlarına uygulamaları otomatik olarak yüklediğini ve güncellediğini ve Galaxy Store’da manuel olarak yapılana kadar bildirim çubuğundan silinemeyeceğini belirtti. Lafı fazla uzatmadan Galaxy Store’daki uygulamaların otomatik olarak indirilmesini nasıl engelleyeceğinizi öğrenin. Devam etmeden önce Android cihazı güncellemenizi öneririz.

Samsung Telefonun Uygulamaları Otomatik Olarak İndirmesini Durdurma

Galaxy Store’un Uygulamaları İndirmesini/Güncellenmesini Durdurun

Adım 1. Telefonunuzda Galaxy Store’u açın ve hamburger menüsüne dokunarak Ayarlar’a gidin.

Adım 2. Ayarlar sayfasından, veri kullanımı altındaki “Uygulamaları otomatik güncelle”ye dokunun.

Adım 3. Bir sonraki menüde, verilen seçeneklerden “Asla” seçeneğini seçin.

Adım 4. Bundan sonra, “Haberleri ve özel teklifleri alın”ın yanındaki geçişleri devre dışı bırakın.

Bu kadar. Bu uygulamaların ana ekranınızda görünmemesi için “İndirilen uygulamaları Ana ekrana ekle” geçişini de kapatabilirsiniz.

Samsung Telefonunuzun Uygulamaları Otomatik Olarak İndirmesini Durdurma

Samsung Telefonunuzun Uygulamaları Otomatik Olarak İndirmesini Durdurma

Galaxy Mağaza Bildirimlerini Devre Dışı Bırak

Adım 1. Galaxy akıllı telefonunuzda Ayarlar’ı açın ve Bildirimler’i seçin.

Adım 2. Şimdi Tüm Uygulamalar üzerine dokunun ve ardından listeden Galaxy Store’u seçin.

Adım 3. Burada, Ön Plan Hizmeti, Promosyonlar, Genel bildirimler, Uygulama güncellemeleri, Uygulama simgesi rozetleri dahil tüm seçeneklerin yanındaki geçişleri kapatın.

Samsung Telefonların uygulamaları otomatik olarak indirmesini nasıl önleyeceğimizle ilgili makalemizi beğeneceğinizi umuyoruz. Bu kadar. Galaxy Store’dan gelen tüm bildirimleri devre dışı bırakamayacağınızı lütfen unutmayın. Gri olduğu için devre dışı bırakamayacağınız önemli güncellemeler için bir seçenek vardır. Böylece Galaxy Store’un uygulamaları otomatik olarak indirmesini veya yüklemesini engelleyebilir ve ayrıca bu mağazadan gelen bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz, başkalarıyla paylaşmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.