Apple Watch’ta Uygulamalar Nasıl Düzenlenir?

25.07.2022
Apple Watch’ta Uygulamalar Nasıl Düzenlenir?

Apple Watch, kullanıcıların arama yapma, kısa mesaj gönderme ve e-posta okuma gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmesine olanak tanıyan giyilebilir bir akıllı saattir. Apple, 24 Nisan 2015’te Apple Watch’u piyasaya sürdü. Çalışması için Apple Watch’un iOS 8.2 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir iPhone 5 veya sonraki sürümüne bağlı olması ve yaklaşık 30 metre içinde olması gerekir. Bluetooth bağlantısına ek olarak, Apple Watch aynı Wi-Fi ağındaysa iPhone ile eşleşebilir. Apple Watch iPhone uygulaması, kullanıcıların ayarları değiştirmesine, uygulamaları yeniden düzenlemesine, bildirimleri seçmesine ve iPhone’larından yeni uygulamalar indirmesine olanak tanır.

Neyse ki, uygulamaları ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz ve bunu yapmak oldukça kolaydır. Onları yeniden düzenlemek için Apple Watch’taki simgelere dokunup basılı tutabilirsiniz, ancak bu sabır ve hayal kırıklığı için bir egzersizdir. Bunun yerine, Apple Watch uygulamalarınızı istediğiniz gibi düzenlemek için iPhone’unuzu kullanın.

Apple Watch’ta Uygulamaları Düzenleme

Adım 1: Ana Ekranı getirmek için Digital Crown’a basın.

Adım 2: Çalkalama moduna girmek için herhangi bir uygulamaya dokunun ve basılı tutun.

Adım 3: Şimdi, uygulama simgesini istediğiniz konuma sürükleyip bırakın.

Adım 4: Bittiğinde, değişiklikleri kaydetmek için Digital Crown’a basın.

Apple Watch'ta Uygulamalar Düzenleme

Apple Watch’ta Uygulamalar Düzenleme

iPhone’dan Apple Watch Uygulamaları Nasıl Organize Edilir?

Adım 1: iPhone’da Apple Watch uygulamasını açın.

Adım 2: En alttaki Saatim’e tıklayın.

Adım 3: Uygulamaların sırasına tıklayın.

Adım 4: Uygulamaları istediğimiz gibi sürükleyip yeniden sıralayın. Bitirdiğimizde, değişiklikler Apple Watch’ımızda otomatik olarak yapılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM