Neden Apple?

04.07.2020
Neden Apple?

Apple, 1 Nisan 1976 yılında Steve Jobs ve iki arkadaşı tarafından kurulmuş bir teknoloji firmasıdır. Kurulduğu yıldan beri tarih yazacak özellikler, teknolojiler, donanımlar ve cihazlar geliştirmiştir. Günümüzde her 100 kişiden 98’i Apple firmasını ve ürünleri bilmektedir. İnsanların çoğu Apple marka ürün alırken özelliklerine bile bakma gereği duymuyor, kalitesini ve profesyonelliği kanıtlamış bir firmadır. Günümüzde hala Apple’a rakip olabilecek bir ürün geliştirilememiştir. Peki neden Apple? İnsanlar neden Apple’ın ürünlerini satın alıyor, neden bu markayı seçiyorlar? Hadi gelin bu konuyu detaylı bir şekilde siz değerli okurlarımız için açıklayalım.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Arayüz bakımında Apple gerçekten uzay çağında diyebiliriz. 7’den 77’ye herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir arayüze sahiptir. Ek olarak daha önceden akıllı telefon kullanmamış biri bile Apple’ın arayüzüne kolaylıkla ayak uydurabilir. Apple gerçekten arayüz konusunda bir uzmandır.

Güvenlik

Güvenlik dediğimizde birçok insanın aklına tek bir marka gelmektedir, Apple. Apple diğer markalara nazaran birçok özel koruma sistemi geliştirmiştir. Uygulama mağazasından uygulama indirirken bile sizden şifre istemektedir, bu başka hiçbir markada yoktur. Apple ürünlerde bilgi hırsızlığı diğer markalara kıyasla yok denilecek kadar azdır. Apple marka bir cihazınız varsa bilgilerinizin güvende olacağına emin olabilirsiniz.

Yazılım

Apple bütün ürünlerinde kendine ait olan yazılımlar kullanır, IOS, MacOS gibi işletim sistemlerine sahiptir. Bu işletim sistemleri gerçekten kusursuza yakındır. Her cihazı için özel bir yazılım üretir, ürettiği bu yazılım sayesinde cihazlar eşsiz olur.

Ekosistem

Apple ürünleri arasında bir ekosistem vardır. Apple marka bir Iphone’u Apple marka bir Macbook’a kolaylıkla tek tıklama ile bağlayabilirsiniz. Macbook’unuz üzerinden çağrı cevaplayabilir veya SMS gönderebilirsiniz. Airpods cihazınızın kapağını açarak başka bir Apple cihaza bağlayabilirsiniz. Apple kendi ürünleri arasında bir ekosistem kurarak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Bir başka deyişle, Apple başka markalara ait cihazlar kullanmanızı pekte istememektedir.

Güncelleme

Apple, yazılımlarını sürekli güncel tutmaktadır. Eğer yazılımlarında herhangi bir açık varsa bunu tespit eder ve bütün Apple kullanıcılarına güncelleme gönderir. Bu güncellemeler cihazı sürekli güncel tutar ve eskimemesini sağlar. Yani 5 yıl önce aldığınız bir Apple telefon, 5 yılın ardından bile güncelleme alabilir.

Müşteri Hizmetleri

Apple diğer teknoloji firmalarına nazaran kullanıcılarına ömür boyu destek sunmaktadır. Eski bir Iphone cihazına bile sahip olsanız Apple Müşteri Hizmetleri size sorgusuz bir şekilde destek verirler. Buna ek olarak Apple’dan kaynaklanan sorunlarda koşulsuz telefonunuz değiştirilir. İnsanların Apple markasını gözü kapalı tercih etmesinin en büyük nedenlerinde birisi budur.

Stabil Çalışma

Apple cihazlar diğer marka cihazlara nazaran çok daha uzun yıllar boyunca eskimez. Günümüzde bile birçok insan 2014-2015 yılından kalma Apple cihazlar kullanmaktadır. Buradan da anlayacağımız üzere Apple marka cihazınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun yıllar kullanabilirsiniz. Diğer markalara ait cihazlar satın aldıktan 2-3 yıl sonra kendiliğinden bozulabiliyor veya yavaşlayabiliyor, Apple marka cihazlarda bu tarz durumların yaşanması çok zordur.

İkinci El Piyasası

Apple marka ürünlerin ikinci el piyasası bile sıfır marka telefonlardan daha pahalı olabiliyor. Yani almış olduğunuz Apple marka bir ürünü satmaya karar verirseniz çok az bir zararla satabilirsiniz. Apple marka ürünlerin ikinci el piyasaları gerçekten çok değerlidir ve her türlü Apple ürünü için kolaylıkla alıcı bulabilirsiniz.

Evet bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Neden Apple?” sorusunu detaylı bir şekilde cevaplandırdık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı bize alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM