Instagram Gönderilerinizdeki Yorumları Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız?

06.03.2023
Instagram Gönderilerinizdeki Yorumları Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız?

Instagram gönderilerinize kötü yorumlar bırakan trollerle ilgili sorun yaşıyorsanız, popüler medya paylaşım sosyal ağında varlığınızı sürdürmenize izin verirken trollerin gönderilerinize incitici yorumlar bırakmasını önleyebilecek bir adım olan yorum yapmayı devre dışı bırakabileceğinizi duymak kulaklarınıza müzik gibi gelebilir. Geçici çözüm kesinlikle mükemmel olmasa da, doğru kullanıldığında etkili olabilir. Bu eğitimde Instagram yorumları nasıl devre dışı bırakma hakkında bilgileri göstereceğiz.

Instagram’da Yorumları Kapatma

Instagram’da bir gönderi için yorum yapmayı devre dışı bıraktığınızda, hiç kimse bu gönderiye yorum bırakamayacak ve mevcut tüm yorumlar gizlenecektir; buna kendinizden ve arkadaşlarınızdan gelen yorumlar da dahildir.

Burada en büyük uyarı, trollerin kötü yorumlar bırakmasını engellemede etkili olsa da, diğer herkesin de katılmasını engelleyerek iki ucu keskin bir kılıç ortaya çıkarmasıdır. Instagram yorum yapmayı kapatmanın iki yolu vardır: 1) bir gönderiyi Instagram’da paylaşma işlemi sırasında veya 2) bir gönderi zaten Instagram’da paylaşıldıktan sonra. Size kolaylık sağlamak için bu yazıda her iki yöntem de gösterilecektir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da yorum ayarlarının gelecekteki gönderiler için hatırlanmadığıdır, bu nedenle ileride yorum almak istemediğiniz her gönderide yorum engellemeyi manuel olarak kapatmanız gerekecektir. Ayarlarınızı tersine çevirebileceğinizi ve daha önce devre dışı bıraktığınız herhangi bir gönderide yorumları etkinleştirebileceğinizi bilmek de önemlidir ve bunu nasıl yapacağınızı da size göstereceğiz.

Instagram Gönderilerinizdeki Yorumları Devre Dışı Bırakma

Instagram Gönderilerinizdeki Yorumları Devre Dışı Bırakma

Instagram Yorumları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Instagram’da yorum yapmayı kapatmaya karar verdiyseniz, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Aşağıda size her iki yöntemi de göstereceğiz.

Yeni Bir Fotoğraf veya Video Yayınlamadan Önce Instagram Yorumlarını Devre Dışı Bırakın

Henüz bir gönderi paylaşmadıysanız ancak paylaşmayı planlıyorsanız, daha gönderilmeden önce bu gönderiye yorum yapılmasını devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1) iPhone’unuzda Instagram uygulamasını başlatın.

2) Bir fotoğraf çekmek için artı işaretine dokunun veya Fotoğraf Kitaplığınızdan paylaşmak istediğiniz bir görüntüyü seçin.

3) Filtre ayarlarınızı seçtikten sonra İleri’ye dokunun.

4) Ardından, sayfanın altındaki Gelişmiş Ayarlar’a dokunun.

5) Yorum Yapmayı Kapat anahtarını açın.

6) Uygulamanın sol üst köşesindeki Geri düğmesine dokunun.

7) Uygulamanın sağ üst köşesindeki mavi Paylaş düğmesine dokunun.

Artık Instagram akışınızda gönderinize baktığınızda, yorum düğmesi gönderide eksik olacaktır.

Mevcut Fotoğraflar veya Videolar İçin Instagram Yorumlarını Devre Dışı Bırakın

Instagram akışınızdaki veya profilinizdeki mevcut gönderilere yapılan yorumları da devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1) Instagram uygulamasını açın.

2) Uygulamanın altındaki Profil sekmesine dokunun ve Instagram yorumlarını devre dışı bırakmak istediğiniz bir gönderinizi bulun.

3) Gönderinin sağ üst köşesindeki Üç Nokta düğmesine dokunun.

4) Açılır menüden mavi renkli Yorum Yapmayı Kapat seçeneğine dokunun.

Şimdi yorum düğmesi gönderide eksik olmalıdır, bu da insanların yorum bırakmasını engeller.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.