Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

23.05.2021
Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet üzerinden görüntülü arama yapmak bir hayli popülerleşti. Bu popülerleşme kuşkusuz pandemi döneminde en pik noktasını yaşamış bulunmakta. Hal böyle olunca artık fiziki olarak ziyaret etme kavramı yavaş yavaş sanallaşmaya başladı. En çok kullanılan sosyal medya platformlarının neredeyse hepsinde görüntülü konuşma özelliği mevcut. Bu uygulamalar arasında tabii ki Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da var. Peki Instagram görüntülü arama nasıl yapılır? Hadi gelin bunu hep beraber öğrenelim!

Instagram uygulaması 6 Ekim 2010 tarihinde yani bundan 10 yıl önce piyasaya sürülmüştür. Günümüzde ise yaklaşık olarak 1 milyar insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. İlk başlarda sadece gönderi ve hikaye paylaşabilme özelliği olan uygulamada artık birçok özellik mevcuttur. IGTV ve Reels bunlardan sadece en çok bilinen özellikleri. Biz bugün görüntülü arama özelliğinin nasıl kullanılacağını detaylarıyla beraber sizlere anlatacağız. Hadi başlayalım!

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Kullanılır?

Instagram üzerinden görüntülü arama yapma işlemi sanılanın aksine çok ama çok kolay bir işlemdir. Genç nesil bunu çok kolay bir şekilde yapıyor olsa da büyüklerimiz ne yazık ki bu kadar kolay yapamamakta. Bundan dolayı rehber niteliğinde ki bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Görüntülü arama özelliğinin nasıl kullanılacağını altta ki adımları takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın ve sağ üstte ki mesaj kutunuza tıklayınız.
  • Aramak istediğiniz kişinin üstüne tıklayın ve sohbet bölümüne giriş yapın.
  • Sohbet bölümünde sağ üstte bulunan tuşa tıklayarak görüntülü arama yapabilirsiniz.
Instagram Görüntülü Arama

Instagram Görüntülü Arama Kapatma

Birçok insan Instagram üzerinden yapmış olduğu görüntülü aramaları kapatırken zorluk çekiyor. Diğer uygulamalarda ki gibi kırmızı bir tuş olmamasından dolayı çoğu insanın aklı karışıyor ve aramayı kapatamıyor. Bazı insanların aramayı kapatmak için Instagram uygulamasından bile çıktıkları oluyor. Merak etmeyin, sorununuzun çözümü bir alt paragrafta.

Instagram üzerinde yapılan görüntülü aramaları kapatmak için ekranınızın sağ üstünde bulunan çarpı butonuna basmanız yeterli olacaktır. Çarpı butonuna bastığınızda otomatik olarak aramadan ayrılacaksınız. İşte Instagram görüntülü arama kapatma bu kadar basit.

Instagram Görüntülü Arama Yapamıyorum

Görüntülü konuşma özelliği en önemli özelliklerdendir, bundan dolayı hiçbir kullanıcı bu özellikten mahrum kalmak istemez. Nadiren rastlanan bir sorun olsa da bazı kullanıcılar bu sorunla karşılaşabilir. Sizde bu sorunla karşılaşan bir kullanıcıysanız altta ki adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasının mutlaka son sürümünü kullanın.
  • Hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapın.
  • Instagram’ı telefonunuzdan tamamen kaldırın ve yeniden yükleyin.
  • Başka bir hesapla görüntülü arama yapmayı deneyin.

Yukarıda ki adımları uyguladığınız taktirde çok büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir. Sorununuz bu adımları uygulamanıza rağmen devam ediyorsa Instagram destek ile iletişime geçip yardım almayı deneyebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Arama Efekt Ekleme

Bazen görüntülü aramalar için pek hazır olamıyoruz, özellikle bazı kadınlar makyajsız bir şekilde görüntülü arama yapmaktan çekiniyorlar. Peki Instagram görüntülü aramalarda efekt kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da sorun yok, şimdi öğreneceksiniz.

Instagram Görüntülü Arama Efekt Ekleme

Yukarıda ki görselde kırmızı çember içindeki butona tıkladığınız taktirde dilediğiniz efekti kullanabilirsiniz. Bu sayede ani yapılmış görüntülü aramalara her zaman hazır olabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.