Telegram İçin Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

24.02.2022
Telegram İçin Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

Bir Telegram şifre kilidi ile sohbet mesajlarınıza yetkisiz erişimi önleyebilirsiniz. Kurulduktan sonra Telegram, hesabınıza erişim izni vermeden önce şifreyi soracaktır. Bir Telegram şifre kilidi, meraklı gözleri uzak tutmaya yardımcı olur. Ardından, Telegram’da şifre kilidinin nasıl yapılandırılacağını açıklayacağız. Şifreli kilit ile Telegram mesajlarınızı Face ID, Touch ID, parmak izi, PIN veya bir model kilit ekranı ile kilitleyebilirsiniz. Cihazınız kaybolur veya çalınırsa, şifre olmadan hiç kimsenin hesabınıza erişemeyeceğinden ve hesabınızı kullanamayacağından emin olabilirsiniz.

Telegram İçin Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Android telefonlarda, şifre seçeneği dışında, Telegram uygulamasını kilitleyebilmek için parmak izi tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Android telefonunuzda Telegram uygulamasında parolayı nasıl etkinleştireceğinizi aşağıda öğrenebilirsiniz.
  2. Telegram uygulamasını açın ve pencerenin sol üst köşesindeki üç çubuklu menü simgesini seçin.
  3. Menüden Ayarlar’ı seçin.Parmak İzi
  4. Ayarlar bölümünde Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  5. Güvenlik bölümüne ilerleyin ve Parola Kilidi’ni seçin.
  6. Parola kilidi için anahtarı açın.
  7. Bir sonraki pencerede, dört basamaklı bir PIN veya alfasayısal bir parola ayarlamak arasında seçim yapmak için üstteki PIN seçeneğine dokunabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi onaylamak için sağ üst köşedeki onay işareti simgesine dokunun.
  8. Bir sonraki pencere, varsayılan olarak etkinleştirebilmek için Parmak İzi ile Kilidi Aç seçeneğini gösterir. Altta, 1 dakika, 5 dakika, 1 saat veya 5 saat uzaktaysanız, Telegram’ın uygulaması otomatik olarak kilitlenmesi için otomatik kilitleme süresini seçebilirsiniz.
  9. Uygulamada ekran görüntüleri (gizli sohbetler hariç) almak istiyorsanız, uygulama içeriğini görev değiştiricide göster’i etkin durumda tutabilirsiniz. Devre dışı bırakırsanız, Telegram mesajlarının içeriği görev başlatıcıda gizlenecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.