Amazon Hesap Silme Nasıl Yapılır?

21.05.2023
Amazon Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bir Amazon hesap silmek basit bir işlemdir ve sadece birkaç adımda gerçekleştirilebilir. Amazon hesabınızı tamamen kaldırmak için aşağıda verilen talimatları izleyin. İlk olarak, işlemi başlatmak için Amazon web sayfasını ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, yardım masasına ulaşın ve Bize Ulaşın’ı seçin. Burada Başka Bir Şey altında “Hesabımı kapat” yazan bir seçenek bulacaksınız. Bunu seçin ve yolunuza devam edin.

Amazon Hesap Silme

Amazon müşteri hizmetleri, hesap silme nedenlerinizi kontrol etmek için sizinle iletişime geçebilir ve kararınızı bazı ayrıntılarla desteklemeniz istenebilir. Amazon hesap silme için, bekleyen sipariş veya işlem olmadığından ve Amazon hizmetlerine olan tüm abonelikleri tamamladığınızdan emin olun. Mevcut Prime aboneliklerini veya Kindle Unlimited programlarına yapılan yatırımları iptal etmeyi ve bağlı tüm uygulama veya hizmetlerden çıkış yapmayı unutmayın.

Amazon Hesap Silme

Amazon Hesap Silme

Gerekli tüm adımları tamamladıktan sonra, Amazon hesap silme işleminizi gerçekleştirecek ve e-posta yoluyla onaylayacaktır. Hesap silme işleminden hemen sonra hesap metinleri ve alışveriş geçmişleri kaldırılacaktır. Ancak, talepten sonraki üç gün içinde bir onay e-postası almazsanız, yardım için Amazon’un destek ekibine ulaştığınızdan emin olun. Unutmayın: silinen veriler kurtarılamaz ve fikrinizi değiştirirseniz yeni bir hesap oluşturulması gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.