Opera GX Nedir?

25.05.2021
Opera GX Nedir?

Herkese selam Wroxe okurları! Bugün sizlere tamamen oyunculara özel tasarlanmış, pratik web tarayıcısını tanıtıp nasıl kullanacağınızı öğreteceğiz. Peki Opera GX nedir?

Opera GX 2019’da Opera tarafından yaratılmış bir web tarayıcısıdır. Çeşitli sponsorluk veya reklamlar ile birçok yayıncıdan gördüğümüz bu web tarayıcısını neden kullanmalıyız diye sorabilirsiniz. Aslında birçok nedeni var fakat biz bugün en önemlilerinden bahsedeceğiz.

Arayüz

Opera GX’in en büyük avantajlarından biri de pratik ve görünüşü çok hoş olan arayüzüdür. Sol tarafta bulunan Twitch, Whatsapp, Instagram gibi birçok sosyal medyaya tek tıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca eklentiler kısmından da birçok eklentiye ulaşmanız mümkündür.

CPU ve RAM Limitleyicisi

Opera GX’i diğer tarayıcılardan en öne geçiren özellik belki de budur. Yine sol tarafta bulunan GX Control kısmından CPU ya da RAM’i isteğiniz doğrultusunda sabitleyebilir, tarayıcının kasma vb. problemlerini ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Opera Gx RAM ve CPU limitleyicisi

VPN Ve Reklam Engelleyicisi

Kendine özgün, eklentisiz VPN ve reklam engelleyicisinin olması da Opera GX’i en çekici kılan noktalarından birisidir. Eklenti kısmından hiçbir zahmete girmeden veya hiçbir uygulama indirmeden VPN ve reklam engelleyicisinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Tema

Çoğu web tarayıcısında bu kadar detaylı veya bu kadar özel tasarlanmamış tema seçeneği Opera GX’de mevcuttur. İstediğiniz renk seçeneği ya da istediğiniz arka planı kullanıp kendinize özgün bir web tarayıcısı yapabilirsiniz.

Opera GX Tema

Opera GX’i indirmek veya daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Opera GX Nedir?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.