Gmail’de Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

28.02.2022
Gmail’de Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

Tüm bu iletiler ve ekler, okunmamış, eski veya arşivlenmiş olsunlar, yer kaplar. Gmail kullanıyorsanız ve iletileri kesip silen o tuhaf, gelen kutusu olmayan kişilerden değilseniz, depolama alanınız tükeniyor olabilir. Google, kullanıcılara ücretsiz olarak 15 GB dijital depolama alanı sunuyor. Buna Gmail, Google Drive’daki her şey ve Google Fotoğraflar’da depolanan tüm sıkıştırılmamış resimler dahildir. Bu çok fazla boş alan, ancak Google ekosistemine tamamen yatırım yaparsanız, hızla dolar. Veri sınırınıza ulaştığınızda, Google Drive’a hiçbir şey ekleyemez veya e-posta gönderemez veya alamazsınız.

Sınırlamalar çok az uyarı ile gelebilir veya hiç uyarı vermeyebilir ve kullanıcıların disk alanını boşaltmak için çaba sarf etmesi gerekir. Bu, kendinizi bu durumda bulmamak içindir. Bu ve diğer uygulamalardan bildirimler veya güncellemeler almak istemiyorsanız, ayarlar alanınızdan bu bildirimlerin aboneliğinden çıkmalısınız. İkinci seçenek, çok tembel değilseniz bu e-postaları manuel olarak silmektir. Ancak, zaman zaman e-postaları silmezseniz, birikirler ve hepsini bir kerede silmeniz zor olacaktır. Gmail depolama alanınız dolmak üzereyken, Google sizi bilgilendirecek ve yenilerini almak için en eski e-postaları silmenizi isteyecektir.

Depolama

Gmail’de Depolama Alanını Boşaltma Adımları?

  1. Öncelikle web tarayıcınızı açın ve Gmail hesabınızla oturum açın.
  2. Şimdi arama kutusunda size: keyword ile arama yapmanız gerekiyor. Örneğin, boyutu 25 MB’den büyük e-postaları aramak istiyorsanız, arama çubuğuna aşağıdaki metni yazın ve Enter düğmesine basın:
  3. Benzer şekilde, gelen kutunuzun boyutu 50 MB’ın üzerinde olan e-postalar olduğunu düşünüyorsanız, arama dizesini deneyin:
  4. Arama dizesini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.
  5. Şimdi onay kutusunu kullanarak silmek istediğiniz e-postaları seçin ve ‘Sil’ düğmesini tıklayın.
  6. Silindikten sonra, ‘Çöp Kutusu’ klasörüne gidin ve yer açmak için e-postaları kalıcı olarak silin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.