Ogeday Girişken Boy Kilo Yaş, Kimdir?

03.01.2022
Ogeday Girişken Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Survivor 2017 yılının şampiyonu olan Ogeday Girişken 5 yıl aradan sonra yeniden Survivor’da yarışacak! Acun Ilıcalı’nın Survivor All Star kadrosunu açıklamasından sonra yarışmaya katılacak diğer isimler merak ediliyordu. Listenin açıklanmasından sonra Ogeday’ın Survivor 2022’ye dahil olduğu açıklandı. İşte Ogeday’ın hayatı ve kariyeri ile ilgili merak edilenler…

Ogeday Girişken Kimdir?

Ogeday Girişken 1992 yılında Adana şehrinde doğmuştur ve eğitim hayatına orada devam etmiştir. Üniversite eğitimi için girdiği bir sınav sonucunda başarı elde ederek ve Marmara Üniversite’ sinde Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünü okumuştur. Daha sonra lisans eğitimini tamamladıktan sonra sporcu kimliği ile sık sık adından söz ettirmiştir. Ogeday o zamanlarda ilgililer tarafından dikkat toplamıştır ve kürek sporu dalında Fenerbahçe ‘ de lisanslı sporcu olarak yaklaşık 10 yıl kadar kürek takımında yer almıştır. Küçük yaşlarda kürek sporuna gönül veren Ogeday ülkemizde sayısız şampiyonluklar elde etmiştir. Dünya sıralamalarında adından söz ettiren Girişken 2017 yıllarında Survivor takımına sonradan girmiştir.

Ogeday Girişken

Yarışmanın başlamasından sonra Ogeday gerek karakteri ile gerek parkurdaki performansıyla kısa zamanda ön plana çıkmıştır. Yaşının küçük olmasına rağmen pek çok kişiden daha olgun davranışlar sergileyen Ogeday iki kez bireysel dokunulmazlık oyununda birinci olarak dokunulmazlık kolyesini kazanmıştır. Her oyunda mutlaka oynatılan Ogeday genellikle parkurlardaki başarısından sonra oyunu kardeşine armağan ediyordu. Ogeday Girişken resmi Instagram hesabı olarak @ogedaygirisken kullanmaktadır. Şuanda Instagram hesabında yaklaşık 250 bin takipçisi bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.