Yakında Çıkacak Xiaomi Akıllı Saat Google’ın Wear OS 3’ünde Çalışabilir

04.03.2023
Yakında Çıkacak Xiaomi Akıllı Saat Google’ın Wear OS 3’ünde Çalışabilir

Taşınabilir teknolojinin giderek daha fazla müşterinin ilgisini çekmesi nedeniyle şirketler son zamanlarda akıllı saatlere yoğun bir şekilde odaklanıyor. Akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar ve diğer teknoloji ürünlerinden oluşan geniş portföyüyle tanınan Çinli elektronik devi Xiaomi’nin akıllı saat hayranları için heyecan verici haberleri var. Şirket kendi özel sistemiyle çalışan saatler piyasaya sürerken, Google’ın Wear OS 3’ünde çalışan yeni bir akıllı saat piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Xiaomi Akıllı Saat Google'ın Wear OS 3'ünde

Xiaomi Akıllı Saat Google’ın Wear OS 3’ünde

Yaklaşan Xiaomi Watch, şirketin giyilebilir cihazlarının bugün kullandığı aynı “Mi Fitness (Xiaomi Wear)” uygulaması tarafından yönetilecek ve marka hayranları için tanıdık ve kullanımı kolay hale getirecek. Ayrıca, mevcut Wear OS olmayan saat serisiyle aynı “Xiaomi Watch” markası altında piyasaya sürülecek ve tüketicilere bekledikleri ve sevdikleri aynı şık ve şık tasarımı sunacak.

Yaklaşan saatle ilgili ayrıntılar şu anda çok az olsa da, Xiaomi’nin üst düzey modellerinde kullanılan mevcut MIUI Watch OS’den önemli bir yükseltme olan Wear OS 3 ile çalışacağı doğrulandı. Bu, kullanıcıların Google’ın uygulamaları ve hizmetleri tarafından mümkün kılınan bazı özel özelliklerden ve yeteneklerden yararlanmayı bekleyebilecekleri anlamına geliyor. Fossil akıllı saatlerinin de Wear OS 3 özelliğine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte, Xiaomi Watch serisinin hayranları için potansiyel bir dezavantaj, Wear OS’nin uzun ömürlü pil ömrü ile bilinmemesidir. Xiaomi Watch’lar şarj etmeden birkaç gün dayanmalarıyla biliniyor, ancak yaklaşmakta olan Wear OS destekli Xiaomi Watch’un bu konuda nasıl bir performans sergileyeceğini göreceğiz.

Google Wear OS 3

Google Wear OS 3

Yeni Xiaomi Watch’un çıkış tarihi hala belirsiz olsa da, 2023 yılında piyasaya sürülmek üzere geliştirildiği bildiriliyor. Genel olarak, Wear OS 3’e geçiş Xiaomi ve hayranları için heyecan verici bir gelişme ve şirketin bu yeni teknolojiyi akıllı saat serisine nasıl dahil ettiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.