iPhone’da Mail Drop Nasıl Kullanılır?

19.03.2022
iPhone’da Mail Drop Nasıl Kullanılır?

Kayıt, şifre veya kod olmadan büyük e-posta eklerini göndermenin kolay bir yolu olmasını istemez miydiniz? Bir iCloud hesabınız varsa, hazırsınız. Mail Drop, iCloud üzerinden 5 GB’a kadar büyük dosyaları göndermenizi sağlayan bir özelliktir. Bu, çoğu e-posta istemcisinin küçük ek sınırlarından rahatsız olanlar için kullanışlı bir özelliktir. İlk olarak, bir iCloud hesabınızın olması gerekir. Mail Drop’u iCloud.com üzerinden veya iOS aygıtınızdaki veya Mac’inizdeki Mail uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Çok büyük bir ek göndermeye çalışıyorsanız Mail Drop’u kullanabilirsiniz. Mail uygulaması dosyayı iCloud’a yükleyecek ve alıcıya indirmesi için bir bağlantı sağlayacaktır.

Bu şekilde, dosya hiçbir zaman ek olarak eklenmediğinden, çoğu e-posta istemcisinin boyut sınırlamalarından kaçınmak için büyük dosyanızı kullanabilirsiniz. Ancak, Mail Drop’u kullanarak iCloud’a bir veya daha fazla dosya gönderdiğinizde, bunları silmenin bir yolu yoktur. Bunun yerine, otuz gün sonra otomatik olarak sona erer. Sınırsız Mail Drop depolama alanınız yoktur. Her kullanıcının 1 TB depolama sınırı vardır. Bu sınırı aşarsanız, dosyalarınızdan birinin süresi dolana ve depolama alanı yeniden boşaltılana kadar Mail Drop’u kullanamazsınız.

Mail Drop

iPhone’da Mail Drop Nasıl Kullanılır?

  1. iPhone’unuzda Mail uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan yeni e-posta oluştur simgesine dokunun.
  3. Bu e-postayı göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın, mesajınızı girin ve gerekli ekleri ekleyin.
  4. Ekranın sağ üst köşesindeki yukarı oka dokunun.
  5. Eklerin normal bir e-posta olarak gönderilemeyecek kadar büyük olabileceğini ve bu nedenle daha iyi gönderilebileceğini söyleyen bir açılır pencere göreceksiniz. E-postayı göndermek için Mail Drop Kullan’a dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.