Facebook Hesabınıza Nasıl Yönetici Eklersiniz?

24.11.2023
Facebook Hesabınıza Nasıl Yönetici Eklersiniz?

Facebook, insanların arkadaşlarıyla ve aileleriyle bağlantı kurmasına ve içerik paylaşmasına olanak tanıyan oldukça popüler bir sosyal medya platformudur. Facebook’un kullanışlı özelliklerinden biri de hesabınıza yönetici ekleyebilmenizdir. Facebook hesabınıza bir yönetici eklemek, özellikle görevleri devretmek veya profesyonel bir çevrimiçi varlık sürdürmek isteyen işletmeler veya kuruluşlar için faydalı olabilir. Facebook hesabınıza nasıl yönetici ekleyeceğinizi adım adım anlatacağız.

Facebook Grubunuza Bir Yönetici veya Moderatör Eklenmesi

Facebook hesabınıza bir yönetici eklemenin ilk adımı hesabınıza giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra, ekranın sağ üst köşesindeki aşağı doğru oka tıklayarak bulabileceğiniz ayarlar sekmesine gidin. Buradan, açılır menüdeki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. “Ayarlar “a tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Sayfanın sol tarafında çeşitli seçeneklerin bulunduğu bir sütun yer alacaktır. “Sayfa Rolleri” seçeneğini bulun ve tıklayın. Bu sizi Facebook hesabınızın rollerini ve izinlerini yönetebileceğiniz bir sayfaya götürecektir. “Sayfa Rolleri” sayfasında “Yeni bir Sayfa rolü atayın” başlıklı bir bölüm göreceksiniz. Bu bölüme yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini yazabilirsiniz. Facebook siz yazdıkça öneriler oluşturacaktır, bu nedenle sunulan seçenekler arasından doğru kişiyi seçtiğinizden emin olun. Hesabınıza erişebilecekleri ve sizin adınıza değişiklik yapabilecekleri için bir moderatör eklerken dikkatli olun.

Facebook Grubunuza Bir Yönetici veya Moderatör Eklenmesi

Facebook Grubunuza Bir Yönetici veya Moderatör Eklenmesi

Moderatör olarak eklemek istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini girdikten sonra, rolünü seçmeniz gerekecektir. Mevcut roller yönetici, editör, moderatör, reklamveren ve analisttir. Kişinin sahip olmasını istediğiniz erişim ve sorumluluk düzeyine göre uygun rolü seçin. Örneğin, sayfanızı yönetmesini ancak kritik kararlar almamasını istiyorsanız, editör rolünü atayabilirsiniz. Rolü seçtikten sonra “Ekle” düğmesine tıklayın. Facebook, güvenlik amacıyla sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra, yöneticiyi hesabınıza eklemek için “Gönder” düğmesine tıklayın. Eklediğiniz kişi bir bildirim alacak ve moderatör olmak için daveti kabul etmesi gerekecektir.

Facebook hesabınıza bir moderatör eklemek birkaç basit adımla yapılabilir. Hesabınızda oturum açmak, ayarlar sekmesine erişmek, “Sayfa Rolleri” bölümüne gitmek, eklemek istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini girmek, rolünü seçmek ve işlemi onaylamak, bir yöneticiyi başarıyla ekleyecektir. Bir yöneticiye sahip olmak, görevleri devretmek veya profesyonel bir çevrimiçi varlık sürdürmek isteyen işletmeler, kuruluşlar veya bireyler için faydalı olabilir. Yönetici ekleme özelliği sayesinde Facebook, kullanıcılara hesaplarını yönetme konusunda daha fazla esneklik ve kolaylık sunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.