Instagram’dan Para Kazanmak (En Detaylı Kaynak)

27.09.2020
Instagram’dan Para Kazanmak (En Detaylı Kaynak)

Günümüzde yüzlerce sosyal medya platformu var. Her geçen gün ise yeni sosyal medya platformları ortaya çıkmaya devam ediyor. Tartışmasız en çok kullanılan sosyal medya platformu tabii ki de Instagram. Instagram sosyal medya platformunun bir milyardan fazla üyesi olduğu tahmin ediliyor. Özellikle ülkemizde oldukça fazla kullanılmaktadır. Yani sokakta gördüğünüz birini bile Instagram’da bulabilirsiniz. Ülkemizde insanların %90’nından fazlası Instagram kullanıyor. Özellikle genç nesil daha aktif. İnsanlar Instagram üzerinden E-Ticaret bile yapabiliyorlar. Yani birçok kişi Instagram üzerinden para kazanabiliyor. Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram’dan para kazanmak konusunu detaylı bir şekilde işleyeceğiz. Bu yazımızdan sonra Instagram üzerinden para kazanabileceksiniz. Evet, yanlış duymadınız. Artık sizde Instagram üzerinden para kazanabileceksiniz. Hadi başlayalım!

Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

Ürün Satışı

Bu yönetimi bilmeyen insan sayısı yok denilecek kadar azdır. Bu yüzden listenin ilk sırasına eklemek istedik. Instagram üzerinden E-Ticaret yani ürün satarak para kazanabilirsiniz. Bu ürün tamamen size kalmış. Teknolojik, kıyafet, dijital ürünler satabilirsiniz. Instagram’a reklam vererek satışlarınızı arttırabilir ve bu sayede kendinize iyi bir kazanç kapısı oluşturabilirsiniz.

Sayfa Yöneticiliği

Kendinize bir sayfa kurarak da para kazanabilirsiniz. Bu sayfanızın konusu tamamen sizin isteğinize göre değişiklik gösterebilir. Bir mizah sayfası veya kişisel gelişim sayfası, ne sayfası olduğu önemli değil. Önemli olan sizsiniz. Eğer iyi içerik üretirseniz takipçiniz milyonları bile bulabilir. Sayfa yöneticiliği yaparak büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede sayfanıza reklam alarak para kazanabilirsiniz. Instagram üzerinden takip ettiğiniz birçok sayfa bu şekilde para kazanmakta. Bazıları 100 lira, bazıları binlerce lira kazanabiliyor. Tamamen kitlenizin büyüklüğü ile alakalı.

Influencer Olun

Influencer belirli bir kitlesi olan fenomenlere verilen isimdir. Influencer olmak size çok büyük paralar kazandırabilir. Enes Batur, Danla Bilic, Ruhi Çenet gibi insanlar Influencer olarak geçer. Eğer başarılı bir Influencer olursanız sadece tek bir reklam ile bile yüz binlerce liralar kazanabilirsiniz. Influencer olmak çok zordur ama en kazançlı seçenektir.

Hizmet Satın

Eğer herhangi bir vasfınız varsa bunu Instagram’da sergileyerek kendinize yeni müşteriler kazandırabilirsiniz. Yazılımcı olduğunuzu varsayalım. Yazılım ile ilgili bir sayfa oluşturarak yazılım ile ilgili paylaşımlar yapın. Kendinizi sayfanız üzerinden pazarlayın. Bu sayede birçok yeni müşteriye erişebilirsiniz. Yeni müşteri demek daha çok para demektir.

Instagram Para

Herkes Instagram’dan Para Kazanamaz!

Maalesef herkes Instagram’dan para kazanamaz. Peki Instagram’dan para kazanmak için neye ihtiyacınız var? Hadi gelin hep birlikte öğrenelim.

Sabırlı Olmalısınız

Instagram’dan para kazanmaya 1-2 ay içinde başlayamazsınız. Bu süreç ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre zarfında gerçekleşir. Yani 1-2 ay içinde para kazanmayı bekliyorsanız hayalleriniz suya düşecektir. Instagram ciddi bir şekilde emek vermeniz gereken bir platformdur. Fakat verdiğiniz emekleri fazlasıyla geri alabileceğiniz de bir platformdur. Bu nedenden ötürü sabırla içerik üretmeye devam edin, sakın aceleci davranmayın. Kitleniz büyüdükçe reklam vermek isteyen insanlar size ulaşacaktır.

Amacınız Sadece Para Kazanmak Olmamalı

Eğer amacınız sadece para kazanmak ise ne yazık ki kazanamayacaksınız. İnsanların sizi takip edebilmesi için iyi içerikler üretmeniz lazım. Amacı sadece para olan insanlar iyi içerik üretemez. Amacınız her zaman iyi içerik üretmek olmalı. Eğer iyi içerik üretirseniz para zaten kendiliğinden gelecektir merak etmeyin.

Instagram’dan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerek?

Instagram’dan para kazanabilmeniz için takipçi sayısı aslında çok fazla bir önem taşımıyor. Asıl önemli olan almış olduğunuz trafik. Bazı sayfalar var, milyon takipçileri var ama gönderileri sadece on binlerce beğeni alıyor. Bazı sayfalar var 30 bin gibi düşük bir takipçi sayısına sahip ama gönderileri yüz binlerce beğeni alıyor. Burada önemli olan istatistikler. Eğer fazla bir trafiğiniz varsa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Takipçi sayısı önemsenmeyecek bir değer değil tabii ki de. Takipçi sayınız ne kadar yüksek olursa reklam verenler tarafından o kadar ilgi görürsünüz.

Instagram üzerinden para kazanmak için ortalama olarak 20-30 bin arasında bir takipçi sayısına ihtiyacınız var. Bu takipçi sayısına sahip birçok sayfa az da olsa Instagram’dan para kazanmaya başlamaktadır.

Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Aslında bu tamamen size bağlı. Sayfanızın kitlesiyle de orantılı. Eğer sayfanız büyük bir kitleye sahipse çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Reklam verenler ile aranızda geçen konuşmalar bile kazancınızı etkiler. 20-30 bin takipçiye sahip bir sayfa ortalama olarak aylık 150-300TL gibi bir ücret kazanır. Tabii bu kazanç sizde değişiklik gösterebilir. Dediğimiz gibi tamamen size bağlı.

Instagram Ek Gelir

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için Instagram’dan para kazanmak konusunu detaylı bir şekilde işledik. Umarız bu yazımız size yardımcı olabilmiştir. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe herkese bol kazançlı günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Haşim Aksoy dedi ki:

    Süper

  2. Ayşe Gül dedi ki:

    Blogunuzu olumlu ve yararlı buldum