AirPods Pro’da Gürültü Önleme Özelliği Nasıl Açılır/Kapatılır?

13.04.2022
AirPods Pro’da Gürültü Önleme Özelliği Nasıl Açılır/Kapatılır?

Temel olarak, isim, gürültü önleme teknolojisinin gereksiz kargaşayı arka plandan kaldıracağını öne sürüyor. Bu sayede kullanıcılar, kulaklarının güvenliği ile birlikte medyayı neredeyse hiç rahatsızlık duymadan dinleyebilirler. Gürültü engelleme teknolojisi üç türe ayrılabilir: aktif gürültü iptali, pasif gürültü iptali ve uyarlanabilir gürültü iptali.

AirPods Pro’da Gürültü İptali Nasıl Kontrol Edilir?

AirPods Pro‌ üzerinde gürültü engelleme özelliğini kontrol etmek için kullanabileceğiniz üç yöntem vardır. İlk yöntem, AirPod’lardaki Kuvvet sensörlerini varsayılan ayarlarla kullanmayı içerirken, ikinci ve üçüncü yöntemlere bağlı iOS cihazının ekran menülerinden erişilir.

Yöntem 1

 1. Cihazınızın yanındaki kılıfı açıp kulakiçi kulaklıkları kulağınıza takarak AirPods’unuzun iPhone veya iPad’inize her zamanki gibi bağlanmasına izin verin.
 2. Gürültü Önleme ve Saydamlık arasında geçiş yapmak için AirPod Pro’daki denetimlerden birini basılı tutun, ikincisi dış sesin içeri girmesine izin verir.
 3. İki fonksiyon arasında geçiş yaptığınızda bir ses duyacaksınız.

İsterseniz, ‌AirPods Pro‌ kulaklıktaki uzun basma hareketini özelleştirebilir ve hatta bunu gürültü kontrol özelliklerini tamamen kapatmak için kullanabilirsiniz.

Gürültü Önleme

AirPods Pro Gürültü Önleme

Yöntem 2

 1. Cihazınızın yanındaki kasayı açıp kulakiçi kulaklıkları kulağınıza takarak AirPods’unuzun ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ cihazınıza normal şekilde bağlanmasına izin verin.
 2. iOS cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın.
 3. Bluetooth’a dokunun.
 4. Cihazlarım altında, listede ‌AirPods Pro‌nun yanındaki bilgi simgesine (daire içindeki “i”) dokunun.
 5. Gürültü Kontrolü altında, tercihinize bağlı olarak Gürültü Önleme, Kapalı veya Şeffaf’a dokunun.

Yöntem 3

 1. Cihazınızın yanındaki kasayı açıp kulakiçi kulaklıkları kulağınıza takarak AirPods’unuzun ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ cihazınıza normal şekilde bağlanmasına izin verin.
 2. iOS aygıtınızda Denetim Merkezi’ni açın: Ana Sayfa düğmesi olan bir ‌iPad‌’de Ana Ekran düğmesine iki kez dokunun; ‌iPhone‌ 8 veya önceki sürümlerde ekranın altından yukarıya doğru kaydırın; ve iPad Pro 2018 veya ‌iPhone‌ X ve sonraki modellerde ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.
 3. Kontrol Merkezi’nde ses seviyesi çubuğunu basılı tutun (içinde ‌AirPods Pro‌’nun bağlı olduğunu belirtmek için bir çift kulaklık görünecektir).
 4. Tercihinize bağlı olarak Gürültü Önleme, Kapalı veya Şeffaf arasında geçiş yapmak için ekranın altındaki düğme şeridini kullanın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM