Android ve iOS’ta WhatsApp Bildirimleri Nasıl Özelleştirilir?

09.04.2022
Android ve iOS’ta WhatsApp Bildirimleri Nasıl Özelleştirilir?

Telefonunuzdaki diğer uygulamalardan gelen farklı uyarılar karşısında telefonunuz muhtemelen sürekli olarak uğultu, işaret ve titreşiyor olacaktır. Hangi önlemlerin hangi uygulamalardan geldiğini bilmek genellikle zordur. WhatsApp, aldığınız bildirimleri ve uyarıları ayarlamanıza olanak tanır, bu nedenle adınızı kontrol etmeden sizinle kimin iletişim kurduğunu anlamak zor değildir. WhatsApp üzerinden gelen bireysel kişiler, tüm mesajlar, tüm grup mesajları ve daha fazlası için bildirimleri ve önlemleri değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzdaki diğer uygulamalardan gelen çeşitli uyarılar nedeniyle telefonunuz muhtemelen sürekli titriyor, bip sesi çıkarıyor ve titriyor. Hangi uygulamalardan hangi uyarıların geldiğini söylemek zor olabilir. WhatsApp, aldığınız bildirimleri ve uyarıları özelleştirmenize olanak tanır ve isme bakmanıza gerek kalmadan sizinle kimin iletişim kurduğunu bilmenizi kolaylaştırır. Bireysel kişiler, tüm mesajlar, tüm grup mesajları ve daha fazlası için WhatsApp üzerinden gelen bildirimleri ve uyarıları değiştirebilirsiniz. Sürekli konuştuğunuz birkaç kişi varsa veya birinden önemli bilgiler bekliyorsanız, bildirimlerinizle başkalarının bildirimleri arasındaki farkı anlayabilmek yardımcı olabilir.

Tüm WhatsApp kişilerinizi farklı bildirimler alacak şekilde ayarlayarak kimin size ulaşmaya çalıştığını telefonunuza bakmadan kolayca görmenizi sağlayabilirsiniz. Mesaj sesini veya zil sesini özelleştirebilirsiniz. WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma servisi haline geldi ve kendi dezavantajları olmasına rağmen, rekabete ayak uydurmak için servis sürekli güncelleniyor. Bir milyardan fazla insanın tercih ettiği mesajlaşma servisi olarak, hepimiz her gün WhatsApp’ta düzinelerce ve yüzlerce mesaj alıyoruz.

Bildirimleri

Android ve iOS’ta WhatsApp Bildirimleri Özelleştirme

WhatsApp Bildirimini Android’de Bildirim Kanallarıyla Özelleştirin

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun. Burada WhatsApp’ı arayın ve açın.
  2. Şimdi, tüm özelleştirme seçeneklerini almak için Uygulama Bildirimleri’ne dokunun. Burada, almak istemediğiniz herhangi bir bildirim türünü devre dışı bırakabilirsiniz.
  3. Buna ek olarak, bildirimleri daha karmaşık bir şekilde de yönetebilirsiniz. Örneğin, Grup bildirimleri’ne dokunabilir ve grup sohbeti bildirimleri için tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz.
  4. Seçiminize bağlı olarak, sesli, sessiz veya sadece rahatsızlık duymadan bildirimler alacaksınız. “Acil” seçeneğini seçerseniz, hem ses hem de açılır pencere sizi uyaracaktır. Bildirim noktası, kilit ekranı mesajı ve DND geçersiz kılma gibi diğer seçenekleri de özelleştirebilirsiniz.
  5. Benzer şekilde, bireysel sohbetler için, Mesaj bildirimleri’ne dokunarak bildirimi özelleştirebilirsiniz. Burada önem ve ses düzeyini seçin. Ayrıca diğer seçeneklerden de geçebilirsiniz.

WhatsApp Bildirimini Uygulama Ayarlarıyla Özelleştirin

  1. Bireysel kişiler için bildirimleri özelleştirme için WhatsApp açın ve özelleştirmek istenilen kişi sohbetini açın. Bildirimleri engellemek isterseniz, “Bildirimleri sessize al”a dokunun, dönemi seçin ve Tamam’a dokunun.
  2. Bir kişi için özel bir bildirim ayarlamak için “Özel bildirimler”e dokunun ve “Özel bildirimleri kullan”ı etkinleştirin. Burada, söz konusu kişi için bildirim zil sesini, titreşim modunu, açılır mesajı ve her şeyi seçebilirsiniz. Çağrı bildirimlerini de özelleştirebilirsiniz.
  3. WhatsApp’ta bildirimleri küresel olarak yönetmek için WhatsApp Ayarları’nı açın ve Bildirimler’e dokunun. Bireysel sohbete, grup mesajlarına ve aramalara göre konuşma tonlarını ve diğer ayarları devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

iOS’ta WhatsApp Bildirimini Özelleştirin

  1. Ayarlar’ı açın ve ardından Bildirimler’e dokunun. Aşağı kaydırın ve WhatsApp’a dokunun.
  2. Burada, yaklaşan mesajlardan nasıl haberdar olacağınız için uyarı stilleri seçin. Mesajların kilit ekranında görüntülenip görüntülenmeyeceğini de seçebilirsiniz. Ayrıca, yeni bir mesaj geldiğinde ekranınızda görünen banner’ı devre dışı bırakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM