AirPod’larınızı Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlarsınız?

07.01.2022
AirPod’larınızı Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlarsınız?

AirPods ve AirPods Pro, Apple Kimliğinizle bağlantılı olduğundan, herhangi birine vermeden veya satmadan önce bunları sıfırlarsınız. Aksi takdirde, kulaklıklar Apple hesabınızda görünmeye devam edecektir. Ayrıca, AirPod’larınızı sıfırlamazsanız, AirPod’larınızın yeni sahibinin onları cihazlarıyla eşleştirmesini de zorlaştıracaktır. İşin iyi yanı, AirPod’larınızı yalnızca eşleştirilmiş cihazlarınızdan birinden çıkarmanız yeterlidir ve bunlar diğer tüm cihazlardan otomatik olarak kaldırılır. Birinci, ikinci veya üçüncü nesil AirPod’lara, AirPods Pro’ya veya AirPods Max’e sahip olmanızdan bağımsız olarak AirPod’larınızın eşleşmesini kaldırma adımları aynı kalacaktır. İşte nasıl yapılacağı;

AirPods veya AirPods Pro Nasıl Sıfırlanır?

Sıfırlarsınız AirPod’larınızın iPhone’unuza bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca, her iki AirPod’un da şarj kutusunda olduğundan emin olun. Ardından şu adımları izleyin:

  1. AirPods’un şarj kutusunu açın ve iPhone’unuzla eşleştirildiklerinden emin olun.
  2. iPhone’unuzda Ayarlar > Bluetooth’a gidin.
  3. AirPod’larınızın yanındaki i düğmesine dokunun.
  4. Bu Cihazı Unut seçeneğine dokunun.
  5. Açılan menüden Cihazı Unut seçeneğine tekrar dokunarak seçiminizi onaylayın.
  6. AirPod’ları cihazınızdan kaldırmanın diğer tüm cihazlardan ve iCloud hesabınızdan bağlantısını keseceği konusunda sizi uyaran bir iletişim kutusu açılacaktır.
  7. Yine, Cihazı Unut’a dokunarak seçiminizi onaylayın.
  8. Şimdi, AirPod’larınızın kasası açıkken kasanın arkasındaki düğmeyi yaklaşık 15 saniye basılı tutun. Durum ışığı önce sarı, ardından beyaz renkte yanıp sönerek AirPods’unuzun sıfırlandığını doğrular.

Eşleşmeyi kaldırıp sıfırladıktan sonra AirPod’larınızı başkasına verebilir veya satabilirsiniz; yeni sahip bunları kendi iPhone, iPad veya Mac’lerine kolayca bağlayabilir.

Sıfırlarsınız

AirPod’ları Sıfırlamak Diğer Kablosuz Kulaklıklardan Farklıdır

AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’i bir iPhone ile eşleştirmeyi kaldırmak ve sıfırlamak, diğer Bluetooth kulaklıklardan biraz farklıdır. Bunun başlıca nedeni, çalınmaları veya yanlış yere konmaları durumunda onları izlemenize olanak tanıyan Find My işlevidir. Artı tarafta, ek adımlar başka hiç kimsenin AirPod’larınızı sıfırlayamamasını ve kolayca kendilerininmiş gibi vermemesini sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM