iPhone Truecaller Nasıl Etkinleştirilir?

30.11.2021
iPhone Truecaller Nasıl Etkinleştirilir?

Truecaller uygulamasını yüklemiş olmanıza rağmen iPhone’unuzda neden bilinmeyen arayanları tanımlayamadığınızı hiç merak ettiniz mi? Belki de Truecaller’ın bir iPhone’da nasıl çalıştığı ile Android’de nasıl çalıştığı arasındaki bazı farklılıkları fark etmiş olabilirsiniz. Bilinmeyen bir numaradan gelen aramayı cevaplama kaygısından kimse hoşlanmaz. Ancak iPhone, Truecaller’ı otomatik olarak etkinleştirmediğinden, uygulamayı kullanmaya çalışmak sinir bozucu olabilir. Yine de endişelenme. Bu makalede, iPhone Truecaller nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

Truecaller Nedir?

Truecaller, en popüler arayan tanımlama ve spam engelleme uygulamalarından biridir. Uygulamanın amacı, istenmeyen istenmeyen aramaları ve mesajları tanımlamanıza ve engellemenize yardımcı olmaktır. Truecaller ayrıca bilinmeyen numaraları tanımlamanıza veya aramanıza olanak tanır.

Truecaller iPhone’da Neden Farklı Çalışır?

Arayan Kimliği, bir iPhone’da Android cihazında olduğundan farklı şekilde çalışır. Bunun nedeni, Android’de Truecaller’ın varsayılan Telefon uygulamasıyla entegre olması, ancak iOS’ta arayan kimliğinin yalnızca Telefon uygulaması tarafından kontrol edilebilmesidir. Bu nedenle Truecaller’ın iPhone’unuzda çalışması için ekstra bir adım atmanız gerekiyor.

iPhone Truecaller

iPhone’unuzda Truecaller Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone gizlilik politikası nedeniyle, arama kaydınıza otomatik olarak erişime izin vermez. Truecaller’ı iPhone’unuzda etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. iOS cihazınızda Ayarlar’ı açın.
  2. Telefon’u seçin.
  3. Çağrı Engelleme ve Tanımlama’yı seçin.
  4. Truecaller için tüm seçenekleri açın.

iPhone’da Truecaller Mesaj Filtreleme Nasıl Etkinleştirilir?

Ayrıca, promosyonlardan, önemsiz ve diğer istenmeyen göndericilerden gelen iletileri önlemek için ileti spam’ini filtrelemek için Truecaller’ı kullanabilirsiniz. Bu, iOS 14 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’lar için geçerlidir. İstenmeyen SMS filtresini açmak için şu talimatları izleyin:

  1. Ayarlar’a gidin.
  2. Mesajlar’a dokunun.
  3. Bilinmeyen ve İstenmeyen Posta’ya dokunun.
  4. Bilinmeyen Gönderici Filtresini Etkinleştir.
  5. Truecaller’ı etkinleştirin.

Truecaller Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Yukarıda belirtilen adımlar, iPhone Truecaller etkinleştirmenize yardımcı olacaktır. Artık iPhone’unuzda daha keyifli bir Truecaller deneyimi yaşayabileceğinize göre, uygulamanın sunduğu daha fazla özelliği keşfedebilirsiniz. Truecaller’ın tek amacının spam aramaları belirlemek ve engellemek olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak sunulan başka faydalı özellikler de var; telefon görüşmelerini kaydetmekten arama uyarılarını kullanmaya kadar, aklınızı başınızdan alacak bir özellik bulmanız olasıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM