IGTV Analitik Verileri Nasıl Takip Edilir?

05.07.2023
IGTV Analitik Verileri Nasıl Takip Edilir?

IGTV içeriği oluşturuyor ancak önemli metrikleri önemli bir süre boyunca net bir şekilde takip etmekte zorlanıyor musunuz? Yardım etmek için buradayız. IGTV analizi sunan birkaç araçtan biri ve platformumuzdaki yeni özelliklerle IGTV içeriğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Neden IGTV Verilerini Takip Etmelisiniz?

Kitleniz için gerçekten önemli olan içeriklerle başarılı bir sosyal medya varlığı oluşturmak istiyorsanız, markanız için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmeniz gerekir. Elinizde ne kadar çok veri olursa, uygun içeriği o kadar kolay oluşturabilir ve uzun vadede zamandan, paradan ve baş ağrısından tasarruf edebilirsiniz. Instagram, markaları takip etmek için en popüler sosyal medya platformudur, bu nedenle platformdaki işletme içeriğiniz ne kadar etkili olursa o kadar iyidir. Bununla birlikte, anlaşılması zor, net olmayan ve gezinmesi garip olan çok sayıda veriye sahip olmak sosyal medya stratejiniz için pek bir şey ifade etmeyecektir.

IGTV Analitik Verileri

IGTV Analitik Verileri

Hangi IGTV Verilerini Takip Edebilirim?

IGTV içeriğinizin net bir resmine sahip olabilmeniz için çok çeşitli izlenebilir verilere sahip olmak zorunludur. IGTV’nizi takip edebilirsiniz:

Etkileşim Oranı

Kitleniz içeriğinizi gördüklerinde onunla etkileşime geçiyor mu? Etkileşim oranı ne kadar yüksekse, izleyiciler beğeni ve yorumlar yoluyla içeriğinizle o kadar aktif bir şekilde etkileşime giriyor demektir.

Beğeniler

IGTV gönderileriniz kaç beğeni alıyor? Beğeniler Instagram’da bir etkileşim biçimidir ve bir gönderiye ne kadar çok beğeni alırsanız Instagram bu içeriği o kadar çok izleyiciye ulaştırır.

Yorumlar

Bir başka mükemmel etkileşim biçimi de yorum yapmaktır. Kitleniz IGTV içeriğine yorum yaptığında, paylaştığınız içerik hakkında ne düşündüklerini ve hissettiklerini öğrenebilirsiniz. Yorum yapmak basit bir beğeniden daha fazla çaba gerektirir, bu nedenle bu, bireysel yorumların içeriğinin yanı sıra gerçekten kayda değerdir.

Video Görüntülemeleri

Diğer Instagram içeriği türlerinden ayrı olarak, video görüntülemeleri videonuzun kaç kez görüntülendiğini detaylandırır. Bu, IGTV gibi video içerikleri için özel olarak tasarlanmıştır.

İzlenimler

IGTV içeriğiniz kaç kez görülüyor? Gösterimler, içeriğinizi birden fazla kez görüntüleyen kişileri içerir ve izleyicilerin içeriğinizi bağımsız olarak bulmasına ek olarak Instagram’ın içeriğinizi kaç kez izleyicilerin önüne koyduğunu detaylandıran genel bir rakamdır. Bu metriği erişim ile birlikte kullanın. İzleyicilerin içeriğinize geri dönmesi harika bir işarettir.

Takipçi Değişimi

İçeriğinizi yayınladığınızda takipçi kazandınız mı yoksa kaybettiniz mi? Takipçi değişiminizi bilmek, hangi tür içeriklerin, konuların ve tarzların size artış, düşüş sağladığını veya takipçi sayınızı korumanıza yardımcı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

İçerik Türlerini Karşılaştırın

IGTV içeriğinizin fotoğraf ve video gibi diğer gönderi türlerine kıyasla nasıl performans gösterdiğini karşılaştırabilirsiniz. Bu bilgiler sizi daha da fazla bilgi ile donatır, böylece belirli kitlenizin yanıt verdiği ve yankı uyandırdığı gönderi türleri hakkında bilinçli kararlar verebilirsiniz. Ayrıca en iyi IGTV gönderilerinize göz atabilir ve bunları etkileşim oranı, beğeniler veya gösterimler gibi seçtiğiniz metriklere göre sıralayabilirsiniz.

Hashtag Takibi İçin IGTV Verileri

IGTV analitik verileri, belirli bir hashtag’i takip ettiğinizde de gösterilir. Bu, seçtiğiniz hashtag’in hangi içerik türleriyle birlikte kullanıldığını ve içeriğin performansını görmenize yardımcı olur. Bir hashtag’i takip ederken gönderi sayısı, beğeniler, yorumlar ve en iyi gönderiler (etkileşimler, beğeniler, yorumlar ve tarihe göre) gibi IGTV bilgilerini takip edebilirsiniz. Bu bilgilerin elinizin altında olması hashtag kampanyanızı etkili bir şekilde şekillendirmenize yardımcı olur grandpashabet giriş

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.