Discord’da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

09.07.2023
Discord’da Çıkartma Ekleme ve Kullanma

Discord, etkileşimli görsel öğeleri söz konusu olduğunda yukarıda ve öteye gider. Hareket eden emojilerden gizleyebileceğiniz GIF’lere kadar, özelleştirilebilir tepkiler konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşanmıyor. Son zamanlarda, emojilere ve GIF’lere statik veya animasyonlu alternatifler olan çıkartmaları yeniden tanıttılar. Daha önce WhatsApp ve Instagram kullandıysanız, bunları Discord’un kendi çıkartma versiyonu gibi düşünün. Discord’da çıkartmaları nasıl ekleyeceğiniz ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Discord Çıkartmaları Nedir?

Çıkartmalar biraz muamma. GIF’lere benzer şekilde, çıkartmalar aslında sadece daha büyük Discord emojileridir. Bunları metnin yanına veya Discord durumlarına ekleyemeyeceğinizi unutmayın. Emojiler gibi, özel çıkartmalar da statik görüntüler olabilir veya animasyonlu olabilirler. Discord Nitro’ya abone olmayan kullanıcılar bir sunucunun çıkartmalarını kullanabilir, ancak bu sunucu dışından çıkartmaları kullanamaz.

Discord’da Çıkartmalar Nasıl Kullanılır?

Discord kullanıcıları genellikle mesajlara tepki vermek veya sunuculardaki diğer kişileri selamlamak için çıkartmaları kullanır. Daha büyük alanlara sahip olmaları nedeniyle, standart Discord emojilerinden daha süslü ve ayrıntılı olabilirler.

Masaüstü

Discord masaüstü istemcisini açın veya Discord web sitesine gidin ve oturum açın. Çıkartmayı göndermek istediğiniz Discord sunucusunu veya doğrudan mesaj dizisini bulun, ardından Çıkartmalar düğmesine tıklayın. Genişletilmiş menüden, kullanmak istediğiniz çıkartmayı bulun. Nitro abonesi iseniz diğer sunuculardaki çıkartmaları kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz çıkartmaya tıklayın. Çıkartmayı eklediğinizde, kendi mesaj satırında yer alacaktır, yani herhangi bir metin ekleyemezsiniz.

Discord'da Çıkartma Ekleme

Discord’da Çıkartma Ekleme

Android ve iOS

Android veya iOS cihazınızda Discord uygulamasını açın, ardından çıkartmayı göndermek istediğiniz sunucuya veya doğrudan mesaj dizisine gidin. Emoji tepsisini açmak için emoji düğmesine dokunun. Emoji tepsisinde, Çıkartmalar sekmesine basın. Kullanmak istediğiniz çıkartmayı bulun ve ardından ona dokunun.

Discord’a Nasıl Çıkartma Eklenir?

Özel çıkartmalar eklemek istiyorsanız, bunu sunucunuz aracılığıyla yapmalısınız. Ayrıca, sunucunuzun “güçlendirilmiş” olması gerekir. Seviye 1’e yükseltilmiş bir sunucu (2 Boost) 15 özel çıkartma yükleyebilir, Seviye 2’ye yükseltilmiş bir sunucu (7 Boost) 30 özel çıkartma yükleyebilir ve Seviye 3’e yükseltilmiş bir sunucu (14 Boost) 60’a kadar özel çıkartma yükleyebilir. Sunucu Güçlendirmeleri gerçek parayla alınabilir, ancak Discord Nitro aboneliğiyle iki tanesine ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Masaüstü

Discord’un masaüstü istemcisini başlatın veya Discord web sitesine gidin ve oturum açın. Sunucunuzu ziyaret edin ve üstteki aşağı oka tıklayarak açılır menüyü açın. Sunucu Ayarları’na tıklayın. Sunucu menüsünden Çıkartmalar’a tıklayın. Çıkartmalar sekmesinde, sunucunuz en az Seviye 1 ise, özel çıkartmalar yüklemeye başlayabilirsiniz. Bunlar 512kb’a kadar boyutta olabilir.

Android ve iOS

Sunucunuz Birinci Seviye veya daha yüksek bir seviyeye yükseltilmiş olsa bile, mobil uygulamaya özel çıkartmalar yükleyemezsiniz. Discord, gelecekteki bir uygulama güncellemesinde bunu yapma olanağı ekleyebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.