LG TV Yazılımı Nasıl Güncellenir?

18.10.2023
LG TV Yazılımı Nasıl Güncellenir?

Çevrimiçi bağlantı ve çok sayıda akış uygulaması ile akıllı TV’ler, gerçekten büyük bir ekrana sahip olsalar da bilgi işlem cihazları haline geldi. Bu gerçeğin bir sonucu olarak günümüzde LG TV yeni özellikler eklemek, mevcut video işlemeyi geliştirmek ve uygulamaları güncellemek için sürekli yazılım güncellemelerine ihtiyaç duyuyor. Daha da önemlisi, yazılım güncellemeleri güvenliği artırmak ve bilgisayar korsanlarını engellemek için gereklidir.

LG TV Yazılım Güncelleme

LG TV Yazılım Güncelleme

TV Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

LG’nin akıllı TV’leri şirketin kendi yazılımı olan webOS 5.0’ı temel alıyor. En son LG TV güncelleme yazılımını yüklemek size webOS’un en iyi sürümünü sunar ve en son güncellemeyi yüklemek sadece birkaç tık uzağınızdadır. İşte LG TV yazılımını en iyi şekilde korumak için nasıl güncelleyeceğiniz:

  1. Ayarlar menüsünü açın. İlk olarak, hızlı ayar seçeneklerini açmak için uzaktan kumanda üzerindeki dişli simgeli ayarlar düğmesine basın. Tam ayarlar menüsüne erişmek için ekranın sol tarafında “Tüm Ayarlar “ı seçin.
  2. Destek sekmesini açın. Destek sekmesini açın. Menünün sol alt kısmından “Destek “i seçin.
  3. Destek menüsünden “Yazılım Güncelleme “yi seçin. “Yazılım Güncelleme “yi seçin Destek menüsünde, listelenen seçeneklerden “Yazılım Güncelleme “yi seçin. Bu, en son LG TV güncelleme yazılımını manuel olarak yüklemenize veya gerektiğinde otomatik olarak güncellemeye ayarlamanıza izin veren kısa bir menü getirecektir.
  4. ‘Otomatik’ ya da değil. Ekranda listelenen yazılım sürümünün yanı sıra LG TV’nizi arka planda düzenli olarak güncellemek için “Otomatik Güncellemelere İzin Ver” seçeneğini görmelisiniz. Yüksek hızlı bir bağlantınız varsa ve ev ağınız özellikle aşırı yoğun değilse, bu seçeneği işaretlemekten çekinmeyin. Ancak bant genişliği sorunlarının farkındaysanız, otomatik güncellemeleri kapatın ve daha uygun olduğunda en son LG TV güncelleme yazılımını manuel olarak kontrol edin. Bununla birlikte, manuel güncellemeleri tercih ederseniz, en son güncellemeleri her ay düzenli olarak kontrol etmelisiniz.
  5. Güncellemeleri alın. Şimdi güncellemeleri kontrol edin. Ev bağlantı hızınıza (ve bağlantıyı kaç aile üyesinin paylaştığına) bağlı olarak güncelleme birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir ve genellikle TV’nizin yeniden başlatılmasını gerektirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.