Tolga Özuygur Kimdir

10.07.2020
Tolga Özuygur Kimdir

Son zamanlarda adından bolca bahsettirdi, Türkiye’de daha önceden görülmemiş bir formatta Youtube kanalı açtı ve çok kısa bir sürede 100.000 abone barajını geçmeyi başardı. Gerçekten çok kısa bir sürede bu kadar hızlı bir büyüme tebrik edilecek bir başarıdır. Peki neden bu kadar hızlı büyüdü? Bu adam bu kanalda ne yapıyor? İnsanlar niye bu adamı hayretler içerisinde izliyor? Tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda, elimizdeki kaynaklar doğrultusunda siz okuyucularımıza aktarmaya çalışacağız. İlk öncelikle Tolga Özuygur kimdir?

Tolga Özuygur

Tolga Özuygur Kimdir

Tolga Özuygur aslında kariyerine bir sihirbaz olarak başlamıştır. Çocuk yaşlarda gittiği bir kaç sirkte sihirbazlar ilgisini çok çektiği için kendisi sihirbazlığa merak sarmıştır. Kendisinin dediğine göre 9-10 yaşlarındayken babası kendisine sihirbazlığı öğretmesi için gerçek bir sihirbaz tutmuş ve Tolga Özuygur  kendisini daha 9-10 yaşındayken çeşitli sahnelerde sihirbazlık gösterisi yaparken bulmuş. Kendisi sihirbazlıktan oyun geliştiriciliğine kaymış. Daha üniversiteye başlamadığı zamanlarda bile çeşitli oyunlar üretiyormuş. Üniversite tercihlerinde bilgisayar programcılığı seçmeyi düşündüğünde bölümün programına baktığında kendisine çokta uymadığını görmüş çünkü zaten bildiği şeyleri öğretiyorlarmış. Araştırma yaparken görsel iletişim tasarım bölümünü görmüş ve programı kendisine uyduğu için bu bölüme girmiş ve eğitimini bu bölüm üzerinde tamamlamış.

Peki Şu An Ne Yapıyor

Kendisi şu an Youtube kanalında çok yararlı icatlar ve aynı zamanda çok gereksiz ama bir o kadar da eğlenceli çeşitli aletler yapıyor. Örnek olarak görme engelliler için bir gözlük üretiyor.

Tolga Özuygur Görme Engelli Gözlüğü

Gözlükte bulunan sensör sayesinde sensörün önüne gelen herhangi bir nesne olursa gözlük otomatik olarak ses çıkarmaya başlıyor. Bu ses nesnenin bize olan uzaklığı ile doğru orantıdadır. Örnek olarak uzaksa yavaş yavaş çalıyor ama çok yakındaysa hızlı hızlı çalmaya çalışıyor. Bir nevi arabalarda bulunan park sensörü ama asıl patlama noktası Iron Man zırhı yapmasıdır. Şu an sadece iki bölümünü yayınlamıştır, ilk bölümünde zırhın kask kısmını yapıyor diğer bölümde ise Jarvis’i yapıyor. Zırhın kaskını sesli komut ile açıp kapatabiliyor. Diğer bölümde ise gerçek anlamıyla bir ARK REAKTÖRÜ yapacakmış, bu ARK REAKTÖRÜ ciddi anlamda radyasyon içerecekmiş ve gerçektende de enerji üretecekmiş. Kendisi Youtube Türkiye’de bulunan başarılı ve yararlı kanallar arasında yer almaktadır. Eğer sizde destek olmak isterseniz buradan kanalına abone olabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Tolga Özuygur Kimdir” sorusunun cevabını verdik. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.