TikTok’ta Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır?

08.10.2023
TikTok’ta Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır?

TikTok, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Bu platformda, kullanıcılar kısa videolar paylaşarak birçok kişiye ulaşma fırsatı yakalıyor. TikTok, sadece dans ve şarkı söyleme videolarının paylaşıldığı bir yer olmadığı gibi, kullanıcılar bu platformda birçok yaratıcı fikirlerini sergileyebiliyorlar. İşte, TikTokta bir slayt gösterisi nasıl yapabileceğinizi açıklayan bir rehber.

TikTok’ta Slayt Gösterisi Yapmak

Uzun bir TikTok videosu yayınlamak istemiyorsanız, videoları ve fotoğrafları manuel olarak seçebilir ve göz alıcı bir slayt gösterisi oluşturabilirsiniz. Bir slayt gösterisi oluşturabilmek için tüm TikTok düzenleme seçeneklerine parmaklarınızın ucunda. Ancak, yöntem zaman alıcı olabilir ve platformdaki yeni kullanıcıların kafasını karıştırabilmektedir.

 1. Telefonunuzda TikTok’u başlatın ve alttaki + simgesine dokunun.
 2. Kamera deklanşör düğmesinin yanındaki Yükle’ye dokunun.
 3. TikTok’un telefonunuzun fotoğraflarına ve videolarına erişebilmesi için ilgili medya iznini etkinleştirin.
 4. Slayt gösterisine dahil etmek istediğiniz fotoğraf ve videoların üzerindeki radyo düğmesine dokunun.
 5. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz vardır: Otomatik Kes veya İleri. İleri’ye dokunalım.
 6. TikTok, seçtiğiniz medyadan küçük bir video slayt gösterisi oluşturur. Alttaki Fotoğraf moduna kaydır’a dokunun.
 7. Uygulama kaydırılabilir bir slayta geçer. Ekranın sağ tarafından çıkartmalar, metinler ve filtreler ekleyebilirsiniz. Slayt gösterisini tercihinize göre düzenleyin ve İleri öğesine dokunun.
 8. En fazla 4.000 karakterle içerik bilgisi ekleyin, kişileri etiketleyin, gizlilik ayarlarını düzenleyin, yorumlara izin verin veya devre dışı bırakın, slayt gösterinizi cihazınıza kaydedin ve diğer platformlarda paylaşın. Gönder’e basın.

Slayt gösterisini manuel olarak düzenlemek istemiyorsanız, AutoCut işlevini kullanın. Geçişleri otomatik olarak oluşturur ve slayt gösterinize bir parça ekler.

 1. TikTok’u başlatın ve + simgesine dokunun. Fotoğrafları ve videoları seçmek için Yükle’ye dokunun.
 2. AutoCut’a dokunun ve TikTok’un düzenleme kısmını halletmesine izin verin. İşlem süresi, telefonunuzun CPU gücüne ve seçtiğiniz medya dosyalarının miktarına bağlıdır.
 3. Varsayılan parçayı beğenmezseniz, üstteki müzik simgesine dokunun ve alt menüden başka bir parça seçin. Geçerli parçayı da aynı menüden kırpabilirsiniz.
 4. Metin, çıkartma, efekt, filtre ve ses filtreleri eklemek için menünün sağ tarafını keşfedin. İleri öğesine dokunun.
 5. Paylaşım izinlerini kontrol edin ve en üstteki içerik ayrıntılarını yazın. Gönderi öğesini seçin.
TikTok'ta Slayt Gösterisi Yapmak

TikTok’ta Slayt Gösterisi Yapmak

Fotoğraf Şablonlarını Kullanarak TikTok’ta Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır?

TikTok, slayt gösterileri oluşturmak için kullanıma hazır birkaç şablonla birlikte gelir. Yemek pişirme ilerlemenizin, çocukluktan yetişkinliğe yolculuğunuzun bir slayt gösterisini yapabilir ve Doğum Günü, Yıl dönümü ve daha fazlası gibi diğer temaları keşfedebilirsiniz.

 1. TikTok’u başlatın ve + öğesine dokunun.
 2. Şablonlara kaydırın.
 3. Mevcut seçenekleri kontrol etmek için şablonları kaydırabilirsiniz. İlgili bir şablon bulduğunuzda, kaç fotoğrafı desteklediğini kontrol edin. Fotoğraf yükle’ye dokunun.
 4. Aşağıdaki menüden fotoğrafları seçin. Fotoğraf slayt gösterinizi çalışırken kontrol edin.
 5. Slayt gösterisini metin, çıkartmalar, efektler, filtreler ve daha fazlasıyla düzenleyebilirsiniz. İleri öğesine dokunun.
 6. TikTok, seçtiğiniz şablona göre otomatik olarak bir hashtag ekler. Kişileri etiketleyin, paylaşım izinlerini ayarlayın, diğer seçenekleri keşfedin ve Gönder’e basın.

TikTok, aralarından seçim yapabileceğiniz uzun bir fotoğraf şablonları listesi sunar. Kesinlikle tercih ettiğiniz bir şeye rastlayacaksınız. Platformda hızlı slayt gösterileri oluşturmanın en kolay yolu budur. Slayt gösterileri TikTok kullanıcıları arasında ilgi görse de, kısa biçimli bir video, platformda anlamlı bir çekiş elde etmek için çoğu kişi için tercih edilen format olmaya devam ediyor. Özellikle, TikTok videoları oluşturmak neredeyse slayt gösterileri kadar basittir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.