WordPress SEO Uyumlu Link Yapısı

07.07.2020
WordPress SEO Uyumlu Link Yapısı

Evet bugün birçok WordPress kullanıcısının yaptığı en büyük hatalardan biri olan link yapısı hakkında çok değerli bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerden sonra WordPress alt yapısına sahip internet sitenizin linkleri %100 SEO uyumlu olacaktır. Eğer SEO hakkında herhangi bir bilginiz yoksa buraya tıklayarak “SEO Nedir?” konumuzu okuyabilirsiniz. Hadi gelin SEO uyumlu link yapısı konumuza geçelim!

WordPress SEO Uyumlu Link Yapısı

WordPress’in varsayılan link yapısı ne yazık ki Google ile uyumlu değildir. WordPress’in varsayılan link yapısını aşağıda ki görselden görebilirsiniz.

Hatalı Link Yapısı

Eğer link yapınızı ayarlamamışsanız varsayılan link yapınız bu şekilde gelmektedir. Google ne yazık ki bu link yapısını sevmemektedir, eğer link yapınız bu şekildeyse acilen değiştirmeniz ve SEO uyumlu bir link yapısına geçmeniz gerekmektedir.

WordPress SEO Uyumlu Link Yapısı Nasıl Yapılır?

WordPress SEO uyumlu link yapısına geçmek sanılanın aksine gerçekten çok kolay ve zahmetsizdir. Hadi gelin “SEO uyumlu link yapısı nasıl yapılır?” anlatmaya geçelim.

Wordpress SEO Uyumlu Link Yapısı Nasıl Yapılır?

WordPress admin panelinizde sol kenarda bulunan “Ayarlar” bölümüne gelin ve açılan pencerede bulunan “Kalıcı bağlantılar” bölümüne tıklayın.

Wordpress SEO Uyumlu Link Yapısı Örneği

Karşınıza açılan pencerede normalde sizde “Gün ve isim” seçeneği işaretli olacaktır ama siz SEO uyumlu link yapısına geçmek istediğiniz için “Yazı ismi” seçeneğini seçip “Değişiklikleri kaydet” seçeneğine basmanız gerekmektedir.

Tebrikler, artık internet sitenizde bulunan bütün içerik SEO uyumlu link yapısına sahip! Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için SEO uyumlu link yapısının nasıl yapılacağını gösterdik. Yazı hakkında ki görüşlerinizi veya sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.