Valorant Lig Sistemi

18.01.2021
Valorant Lig Sistemi

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanmış olan birinci şahıs nişancı video oyunudur. 2 Haziran 2020 tarihinde erişime kapalı beta döneminden çıkıp oyun severler ile buluşmuştur. 12 Ocak 2021 tarihinde gelmiş olan 2.0 güncellemesi ile lig sistemi değişmiştir. Bu yazımda Valorant lig sistemi değişiklikleri ve Valorant hızlı lig atlama tüyolarını anlatacağım.

Valorant Lig Sistemi

12 Ocak 2021 tarihinde gelmiş olan 2.0 güncellemesi ile lig sistemi değişmiştir. Eski lig sisteminin aksine puanlı bir lig sistemi gelmiştir. Bu puanlara Kademe Puanı adı verilmiştir. Oyun kazandıkça Kademe Puanı kazanırsınız. Kaybedince ise Kademe Puanı kaybedersiniz. Daha detaylı olarak açıklayalım.

Öncelikle oyunda ligler arasında 100’er puan bulunmaktadır. Her 100 kademe puanına ulaştığınızda bir lig yükselirsiniz. 0 kademe puanına ulaştığınızda direkt lig düşmüyorsunuz. 0 puan olduktan sonra 1 oyun kaybederseniz lig düşüyorsunuz. Maç kazandığınız zaman maksimum 50 kademe puanı kazanabilirsiniz. Minimum ise 10 kademe puanı kazanırsınız. Eğer ki maçınız uzatmalara giderse maksimum 20 kademe puanı kazanabilirsiniz. Kaybettiğiniz maçlarda ise maksimum 30 kademe puanı kaybedersiniz. Minimum ise 10 kademe puanı kaybedersiniz.

Valorant Hızlı Lig Atlama

Valorant’a 12 Ocak 2021 tarihinde gelmiş olan 2.0 güncellemesi ile yeni lig sistemleri gelmiş bulunmaktadır. Bu lig sisteminde nasıl daha hızlı bir şekilde lig atlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

  • Öncelikle oyunun algoritmasına göre maçları ne kadar farkla kazanırsanız o kadar fazla kademe puanı vermektedir. Yani zaten farkla yendiğiniz maçlarda rahatlayıp rakibin tur kazanmasına izin vermeyin.
  • İkinci olarak ne kadar çok rakip öldürürseniz o kadar kademe puanı kazanırsınız.
  • Aynı zamanda rakipleri öldürmeseniz bile Spike’ı yerleştirerek ve imha ederek daha fazla kademe puanı kazanabilirsiniz.
  • Oynadığınız ajanın yeteneklerini kullanırsanız ve bu yetenekler rakiplere etki eder veya takım arkadaşlarınıza olumlu etki eder ise daha fazla kademe puanı kazanırsınız.
  • Aynı zamanda turlarda ilk adamı siz öldürürseiz de size daha falz kademe puanı verecektir.
  • Aslında kademe puanını sizin skorunuza doğru oranla vermektedir.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant Lig Sistemi ve Valorant Hızlı Lig Atlama” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.