Google Asistan’ın Sesi/Dili Nasıl Düzenlenir?

01.07.2022
Google Asistan’ın Sesi/Dili Nasıl Düzenlenir?

Google Asistan’ın sunduğu tüm benzersiz ve hoş seslerle cihazlarınızı kişiselleştirin. Monoton, robotik “sanal asistanlar” günleri hızla kayboluyor. Akıllı cihazlarınızın iletişim kurmak için kullandığı “sesler” her güncellemede daha incelikli, gerçekçi ve tanınabilir hale geliyor ve teknoloji devi Google’ın bu alanda öncülük yapması şaşırtıcı değil.

Google’ın uygun bir şekilde “Google Asistan” olarak adlandırılan sanal asistanı, şu anda aralarından seçim yapabileceğiniz (beş erkek ve beş kadın) 10 sese ve ayrıca TV ve film yıldızı Issa Rae tarafından seslendirilen bir ünlü seçeneğine sahiptir. Her sesin kendine özgü bir tonu, karakteri ve kişiliği vardır ve kullanıcılara cihazlarını kişiselleştirmeleri için her zamankinden daha fazla yol sunar. Ancak Google Asistan’ın sesini tam olarak nasıl değiştirirsiniz? İyi haber şu ki, süreç karmaşık değil. Sanal asistana erişmek için yazılımınıza bağlı olarak biraz değişerek yalnızca birkaç adım yeterlidir.

Google Asistan’ın Sesi Nasıl Düzenlenir?

  1. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Home uygulamasını açın. Ana menüde Ayarlar simgesini seçin. Sesli komutları tercih edersen, “Ok Google, Asistan ayarlarını aç” da diyebilirsin; telefonun veya tabletin, Google Home uygulamasındaki Ayarlar ekranını otomatik olarak görüntüler.
  2. Ayarlar’da, Google Asistan bölümüne ulaşana kadar kaydırın, ardından Diğer ayarlar yazan seçeneği seçin. Bir sonraki ekranda, üst menüye bakın ve doğru seçeneklere erişmek için Asistan’ı seçin.
  3. Şimdi açılır menüden Voice Assistant’ı seçin. Daha sonra kaydırabileceğiniz farklı renkli simgelerden oluşan ilginç bir menüye gireceksiniz. Bir renk seçin ve sesin bir örneğini duyabilirsiniz. Erkek ve kadın seslerinin yanı sıra farklı aksanlar da vardır, bu yüzden gerçekten sevdiğiniz birini bulana kadar ilerleyin. Ardından uygulamayı kapatabilirsiniz ve Google Asistan bu sesi kullanmaya devam edecektir.
Google Asistan'ın Sesi/Dili Düzenleme

Google Asistan’ın Sesi/Dili Düzenleme

Google Asistan Dili Nasıl Düzenlenir?

  1. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak Google Home uygulamasını açın. Ana sayfada bir dişli gibi görünen Ayarlar simgesini açın.
  2. Google Asistan’a ulaşana kadar kaydırın ve ardından Diğer ayarlar yazan seçeneği arayın. Sonraki ekranda Ses’e ve ardından Dil’e dokunun.
  3. Asistan bölümünde Diller seçeneğini seçin. Burada önemli bir karar vermeniz gerekiyor. Yeni bir dil seçin ile Asistan’ın kullandığı birincil dili değiştirebilir veya Dil ekle ile ana dile ek olarak Google Asistan’a ikinci bir dil ekleyebilirsiniz. Son seçenek, iki dil bilen haneler vb. için kullanışlıdır. Akıllı cihazlar için mevcut diller arasında Almanca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, İspanyolca, Felemenkçe, Norveççe, İsveççe ve daha fazlası bulunur.

Lütfen cihazınızda bulunan dillerin sahip olduğunuz Google Nest cihazına ve bulunduğunuz bölgeye göre değişebileceğini unutmayın. Size özel olarak nelerin mevcut olduğunu öğrenmek için ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.