Steam ID Nasıl Öğrenilir?

30.11.2023
Steam ID Nasıl Öğrenilir?

Steam’in kullanıcı adlarıyla başa çıkmak için oldukça akıllıca bir yolu vardır. Birden fazla kullanıcının aynı kullanıcı adına/görüntü adına sahip olmasına izin verir. Bunu, her kullanıcı için hesabınıza özel 17 haneli bir sayı olan benzersiz bir Steam ID’ye sahip olarak yapar. Steam ID nasıl bulacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Steam ID Bulma

Steam ID’nizi bulmak için PC veya Mac’inizde Steam uygulamasını açın. Üstteki menü çubuğunda bulunan Steam düğmesine tıklayarak Steam Ayarları’nı açın ve Ayarlar’a tıklayın. Sol gezinti bölmesinde Arayüz’e tıklayın. Kullanılabilir olduğunda web adresi çubuklarını görüntüle yazan onay kutusunu bulun. Etkinleştirmek için tıklayın. Ayarı kaydetmek için Tamam’a tıklayın. Üst gezinti çubuğunda, Topluluk düğmesinin yanındaki kullanıcı adınıza tıklayın. Şimdi gezinti çubuğunun altında sayfanın URL’sini gösteren bir adres çubuğu göreceksiniz. URL’nin sonunda numara görüntülenecektir.

Steam ID Bulma

Steam ID Bulma

Eğer Steam hesabınız için özel bir URL ayarladıysanız, yukarıdaki URL’de Steam ID’sini göremezsiniz. Bu durumda Steam ID’nizi bulmak için imlecinizi üst gezinti çubuğundaki Topluluk düğmesinin yanındaki kullanıcı adının üzerine getirin ve açılan menüden Profil’e tıklayın. Sağ taraftaki Profili Düzenle düğmesine tıklayın. Özel URL alanındaki metni seçin ve Backspace veya Delete tuşuna basarak silin. Alanın altındaki metin değişecek ve URL’deki özel kullanıcı adı yerine Steam ID’nizi gösterecektir.

Steam Kimliğinizi bulmak platformda sorunsuz bir oyun deneyimi için çok önemlidir. Yukarıda özetlenen adımları takip ederek Steam Kimliğinizi kolayca bulabilirsiniz. İster URL, ister özel URL bölümü veya ek profil bilgileri aracılığıyla olsun, Steam Kimliği her oyuncu için benzersizdir ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmak ve Steam topluluğuna katılmak için gereklidir. Bu yüzden, çevrimiçi oyun dünyasına kendinizi tamamen kaptırmak için devam edin ve Steam ID’nizi bulun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.