Apple iPhone’da Gizli Uygulamalar Nasıl Silinir?

21.06.2022
Apple iPhone’da Gizli Uygulamalar Nasıl Silinir?

Geçen yıl iPhone için iOS işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle Apple, uygulamaları ana ekrandan gizleme, bir uygulama kitaplığı ekleme ve daha fazlası dahil olmak üzere arayüzde birkaç büyük değişiklik yaptı. Akıllı telefonunuza yükleseniz bile uygulamanın ana ekranda görünmediği durumlar vardır. Bu, yeni yüklenen uygulamaların yalnızca uygulama kitaplığında olmasını seçtiyseniz olabilir. iPhone’unuzda ana ekran sayfalarını gizlerseniz, sayfalar gizlendiği için uygulamalar da görünmez. Peki ya ana ekranda olmayan bir uygulamayı kaldırmak isterseniz? Bir uygulamayı kaldırmanın farklı yolları vardır ve bu yazıda, iPhone Ayarları uygulaması aracılığıyla gizli uygulamalar kaldırma prosedürünü ele alacağız. Bu, organizasyon için harikadır, ancak uygulamaları yeniden bulmayı da biraz zorlaştırdı.

iPhone’da Gizli Uygulamalar Silme

Gizli uygulamaları iOS ayarlarından kaldırın

Yalnızca iPhone’unuzda yüklü olan tüm uygulamaları görmenin değil, aynı zamanda temayı kaldırmanın en hızlı yollarından biri, bunu doğrudan Ayarlar menüsünden yapmaktır.

  1. “Ayarlar -> Genel -> iPhone Depolama” bölümüne gidin. Lütfen tüm uygulamalarınızın yüklenmesinin ve görüntülenmesinin birkaç saniye süreceğini unutmayın.
  2. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun ve tanımlayın ve üzerine dokunun.
  3. Bir sonraki ekranda, son seçenek, iPhone’unuzdan tüm verilerin silineceğini ve bu işlemin geri alınamayacağını belirten bir notun önünde yer alan “Uygulamayı Sil” dir.
iPhone'da Gizli Uygulamalar Nasıl Silinir

iPhone’da Gizli Uygulamalar Nasıl Silinir

Spotlight’ı kullanarak gizli uygulamalar kaldırın

Benim gibiyseniz, iOS’taki Spotlight, sayfalara ve uygulama sayfalarına olan ihtiyacı hemen hemen üstlendi. Bu şekilde uygulamaları bulmak ne kadar kolaysa, uygulamaları kaldırmak da bir o kadar basittir.

  1. Herhangi bir ana ekranda aşağı kaydırın ve uygulama adını yazmaya başlayın.
  2. Spotlight arama çubuğunun hemen altında uygulama simgesinin göründüğünü gördüğünüzde, bir açılır menü görünene kadar uygulama simgesini basılı tutun.
  3. Çeşitli uygulamalar farklı seçeneklere sahip olacak, ancak hepsinde açılır menünün altında “Uygulamayı Kaldır” olacak. İkinci bir açılır pencere, uygulamayı kaldırmak istediğinizden emin olacaktır. Tekrar “Sil”e dokunun, gizli uygulamalar sonsuza kadar kaybolur.

Gizli uygulamaları App Store’dan kaldırın

  1. Önceki adımlarda olduğu gibi, App Store uygulamasını açın ve profil resminize dokunun. “Yaklaşan Otomatik Güncellemeler”, “Kullanılabilir Güncellemeler” veya “Son Güncellemeler” altında aradığınız uygulamayı görene kadar aşağı kaydırın.
  2. Uygulamada sola kaydırın ve uygulama adının ve güncelleme seçeneğinin sağında “Sil” seçeneği görünecektir.
  3. Uygulama silindikten sonra iPhone veya iPad’inizden tamamen kaldırılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM