Spotify Müziği Alarm Olarak Nasıl Ayarlanır?

17.01.2023
Spotify Müziği Alarm Olarak Nasıl Ayarlanır?

Sabah erken kalkmak sorun gibi mi görünüyor? Merak etme. Spotify müziği alarm olarak ayarla ve güne mükemmel müzikle başla. Spotify, her zamanki çalar saat tonlarını kullanmak yerine en sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek yataktan kalkmanızı sağlayacak. Bu yazıda Spotify müziği hem Android hem de iPhone için alarm olarak nasıl ayarlayacağımızı öğreneceğiz.

Android Cihaz İçin Yöntem

Aşağıdaki yöntemleri kullanarak Spotify şarkılarını Android cihazlar için alarm olarak ayarlayabilirsiniz.

Google Saat Uygulamasını Kullanma

Bu uygulama sadece bir alarm uygulamasıdır. Alarm, kronometre ve zamanlayıcı olarak çalışabilir. Bu uygulamayı kullanarak her gün için alarm kurabilirsiniz. Ek olarak, bu uygulama Spotify ile kolayca entegre edilebilir. Bu nedenle her gün aynı donuk alarm sesiyle uyanmak zorunda değilsiniz. Spotify’dan en sevdiğiniz müziği seçip onunla uyanabilirsiniz.

Ancak, başlamadan önce hem Spotify’ı hem de Google’ı yüklediğinizden ve bu uygulamaların güncellenmiş bir sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Spotify hesabınızı Android’de Google Clock uygulamasına bağlama adımlarına göz atalım. Bu nedenle Spotify’ı alarmınız olarak ayarlayabilirsiniz.

Adım – 1 İlk olarak, Android’de Google Clock’un en son sürümünü indirin.

Adım – 2 Ardından, Google Saat Uygulamasını başlatın. Bundan sonra, Alarm sayfasına tıklayın.

Adım – 3 Yeni bir alarm oluşturmak için Artı işaretine tıklayın.

Adım – 4 Şimdi, ses simgesine tıklayın. Bundan sonra, Spotify sekmesine kaydırmanız yeterlidir.

Adım – 5 Spotify kitaplığınıza erişmek için tek yapmanız gereken Spotify sekmesine -> bağlan -> Tamam’a tıklamak.

Adım – 6 Son adımda, Spotify’dan seçtiğiniz herhangi bir albümden bir çalma listesi seçmeniz gerekiyor veya çalar saat sesi/tonu olarak ayarlayabileceğiniz belirli bir parça bile bulabilirsiniz. Ancak bunun için Spotify uygulamasının premium sürümüne sahip olmanız gerekir.

Spotify Müziği Alarm

Spotify Müziği Alarm

SpotOn’u Kullanın

Bu uygulama, Android kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiş bir çalar saat uygulamasıdır. Bu uygulama, Spotify kitaplığındaki şarkıları kullanır ve bunu bir alarm olarak ayarlar. Hatta uyumak ve çok sevdiğiniz Spotify müziğinizle uyanmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilir ve bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanın ve sorunsuz bir şekilde bir Spotify alarmı ayarlayabilirsiniz. Ancak bunun için bir Spotify alarm premium hesabına sahip olmanız gerekir.

Adım – 1 Android’de SpotOn’u indirin, kurun ve açın.

Adım – 2 Şimdi, önce Spotify’ın premium hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Bundan sonra, yeni bir alarm ayarlamak için “Uyandır” ve “+” üzerine tıklayın.

Adım – 3 Bundan sonra, tam olarak ne zaman uyanmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

Adım – 4 Şimdi, Müzik Seç düğmesine tıklayın. Spotify şarkılarını/çalma listelerini/ seçmenize veya en sevdiğiniz parçaları bulmanıza olanak tanır. Bundan sonra, saat sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

iOS Aygıtı İçin Yöntem

Günümüzde Spotify müziğini iOS üzerinde çalışan cihazlar için alarm olarak ayarlamak için yerleşik bir yöntem yoktur. iOS cihazlarla önceden yüklenmiş olarak gelen Saat uygulaması, Spotify ile bağlantılı değildir. Bu nedenle, bir iOS kullanıcısıysanız ve Spotify’dan çok sevdiğiniz şarkılarla yataktan kalkmak istiyorsanız, Spotify+ için Kello Alarm Clock veya Music Alarm Clock gibi alarm uygulamalarını indirmelisiniz.

Spotify+ İçin Müzikli Çalar Saat

Bu uygulama bir çalar saattir. Spotify’dan çok sevdiğiniz şarkılarla uyanmanın keyfini size yaşatacak. Spotify tarafından geliştirilmemiştir, ancak Spotify şarkılarını iOS cihazlarda alarm olarak ayarlamanıza olanak tanıyan, Spotify’a eşlik eden bir uygulamadır. Çok sevdiğiniz şarkınızı alarma geçirmeden önce bu uygulamayı iOS cihazlarınıza indirip kurun, ardından aşağıdaki adımları takip edin.

Adım – 1 Müzikli Çalar Saat Uygulamasını Açın

Adım – 2 Bu uygulamayı başlattıktan sonra Spotify hesabınızla giriş yapın. Ardından, herhangi bir yere tıklayın, sizi ayarlara yönlendirecektir.

Adım – 3 Alarmı seçin -> Ekle düğmesine tıklayın -> yeni bir alarm ayarlayın.

Adım – 4 Artık uyanmak için belirli bir zaman ayarlayabilirsiniz. Ardından, her sabah duymak istediğiniz sesi alarm sesi olarak seçin.

Adım – 5 Şimdi çalma listesine gidin -> Ekle’ye tıklayın. Alarm sesi olarak ayarlamak istediğiniz Spotify şarkılarını seçmenize izin verecektir.

Adım – 6 Ardından -> Bitti düğmesine tıklayın. Ve ertesi sabah en sevdiğiniz müzikle uyanmaya hazırsınız.

Kello Çalar Saat

Akıllı telefonunuza bu uygulamayı yüklediğinizde her gün aynı alarm sesiyle uyanmak zorunda kalmıyorsunuz. iPhone’unuzdaki varsayılan zil sesleri yerine çalma listenizi seçebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak Spotify müziğini bir alarma dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım – 1 Kello Alarm uygulamasını indirin, kurun ve açın.

Adım – 2 Şimdi, Alarm sekmesine -> Artı düğmesine dokunun, -> tekrarlama süresini seçin ve ses ayarlarını yapın.

Adım – 3 Bundan sonra, -> Ses düğmesi -> Spotify -> giriş bilgilerinizi girin.

Adım – 4 Bir Spotify çalma listesi seçin. Bundan sonra, alarm olarak ayarlamak istediğiniz bir şarkıyı seçmeniz gerekir. Bundan sonra, bu ayarları iOS cihazlarınıza kaydedin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.