iPhone veya iPad’de PDF Nasıl Oluşturulur?

22.10.2022
iPhone veya iPad’de PDF Nasıl Oluşturulur?

Bu yazıda size bir iPhone veya iPad’de nasıl PDF belgesi oluşturacağınızı öğretmeye çalışacağız. PDF’ler dünyanızı yönetir. En önemli işinizi yapmak için PDF’leri kullandığınızı biliyorsunuz. Bu nedenle, yazılım, donanım veya işletim sisteminden bağımsız olarak belgeleri güvenilir bir şekilde sunmak ve paylaşmak için Taşınabilir Belge Formatını (daha çok PDF kısaltmasıyla bilinir) icat ettik. PDF artık Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından sağlanan açık bir standarttır. PDF belgeleri düğmeler ve bağlantılar, form alanları, video, ses ve iş mantığı içerebilmektedir.

Elektronik olarak imzalanabilirler ve Windows veya Mac OS’de ücretsiz Acrobat Reader yazılımını kullanarak PDF dosyalarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Taşınabilir Belge Formatı olarak da bilinen PDF, görüntüleri, belgeleri, formları ve hatta internet sayfası. Ancak, hemen bir PDF oluşturmanız gereken ancak etrafta bir bilgisayar bulunmadığı durumlar vardır, endişelenmeyin çünkü kullanışlı bir iPhone’a sahip olmak işe yarayabilir. Aşağıda bir iPhone’da PDF belgesi oluşturma adımlarından bahsettik.

iPhone veya iPad'de PDF Oluşturma

iPhone veya iPad’de PDF Oluşturma

iPhone/iPad’de PDF Nasıl Oluşturulur?

  1. iOS 10 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone veya iPad’inizde her tür belge veya görüntü dosyasını açın.
  2. Ekranın altındaki Paylaş’a dokunun.
  3. Yazdır’ı bulmak ve seçmek için simgeler arasında gezinin.
  4. Ekranda bir önizleme açılır: yakınlaştırmak ve belgeyi tam ekran görüntülemek için parmaklarınızı birbirine yaklaştırın.
  5. Bu önizleme aslında bir PDF’dir! Dışa aktarmak için ekranın sağ üst köşesindeki Paylaş’a basın.
  6. PDF’nizi AirDrop, e-posta veya iPhone’unuzdaki başka bir uygulama aracılığı ile paylaşmayı seçiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.