Çocuğunuza İngilizceyi Sevdirecek Yabancı Bakıcılar

28.10.2021
Çocuğunuza İngilizceyi Sevdirecek Yabancı Bakıcılar

Çocuğunuzun ilerideki hayatında daha başarılı olabilmesi için dil eğitimi verilmesi oldukça önemlidir. Bu noktada erken yaşta vereceğiniz dil eğitimi, çocuğunuza olumlu bir katkı sağlayacaktır. Özellikle çocuk yaşta verilen İngilizce eğitimi, çocuğunuzun daha kolay öğrenmesini ve bu dile hâkim olabilmesine yardımcı olacaktır.

Teknoloji çağında yaşadığımızı düşünürsek, çocuğunuzun İngilizce dili ile sık sık karşılaşma durumu oluşacaktır. Onun alacağı düzenli bir ders ve bu dili sevdirecek bir bakıcı sayesinde, karşısına çıkan İngilizce kelimeleri kolayca kavrama imkânına sahip olarak daha başarılı bir hayata adım atacaktır. Genellikle İngilizce eğitimi veren yabancı bakıcılar arasında filipinli bakıcı dikkat çekmektedir.

Çünkü bu dile hâkim olan filipinli bakıcılar, çocuğunuza nasıl eğitim verileceği konusunda oldukça deneyim sahibi olmaktadırlar. Bir filipinli bakıcı ile anlaşarak, çocuğunuzun daha kolay bir eğitim almasını sağlamak için, bebeklik döneminde eğitime başlayabilirsiniz.

Çocuğunuza İngilizceyi Sevdirecek Yabancı Bakıcıların Faydaları

Çocuğunuz için erken yaşta vermek istediğiniz bir yabancı dil eğitimini, doğal bir şekilde öğrenmesini sağlamak için ona yabancı dili sevdirecek bir bakıcı, sizin için doğru bir tercih olacaktır. Çocuğunuza bir yabancı bakıcı tutmak, İngilizceyi iyi öğrenebilmesi için en kolay yol olacaktır. Ayrıca bu hizmetin çocuğunuza katacağı birçok fayda bulunmaktadır. Yabancı bakıcıların çocuğunuza sağlayacağı faydalar aşağıdaki gibidir.

  • Çocuğunuza bebeklik döneminde yardımcı olacak bir bebek bakıcı sayesinde, ana dilinin yanında farklı bir dili kolayca öğrenmesine yardımcı olabilecektir.
  • Çocuğunuzun erken yaşta aldığı İngilizce eğitiminin kaliteli olması, ileride karşınıza çıkacak dil eğitimi konusunda ki ekonomik konuların önüne geçecektir.
  • Çocuğunuzun erken yaştaki öğrenme hevesini, seveceği bir yabancı bakıcı ile destekleyerek, eğlenceli ve profesyonel şekilde İngilizce öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuza İngilizce Eğitimi Veren Bakıcılar Nelere Dikkat Etmelidir?

Çocuğunuz için İngilizce eğitimi verecek yabancı bakıcı arayışı içindeyseniz, filipinli bakıcıların yanında faslı bakıcı da tercih edebilirsiniz. Faslı bakıcılar İngilizce dilini bildikleri için çocuğunuzun dikkatini derse nasıl çekeceğini bileceklerdir. Çocuğunuz İngilizce eğitimi alırken yabancı bakıcıların dikkat edeceği bazı konular olacaktır. Bu konulara daha fazla dikkat etmeleri, öğrenme sürecinde olan çocuğunuzda kafa karışıklığının önüne geçecektir. Örneğin;

  • İngilizce eğitimi sırasında çocuğunuzun kullandığı kelimelere dikkat etmeli, yanlış alanlarda kullandığı kelimelere ve gramer hatası yaptığında uyarılmalı, eğer bir bilginiz yoksa yabancı bakıcılara bu durumu anlatmalı ve öğretilmesini istemelisiniz.
  • Eğitim sırasında çocuğunuzda iki dili karışık olarak konuşmamalısınız. Bu durum öğrenme zorluğuna neden olacaktır. Yabancı bakıcıları bu konuda uyarmalısınız. Bakıcı veya siz çocuğunuza İngilizce eğitimi sırasında Türkçe olarak seslenmemeli ve Türkçe konuşmamalısınız.
  • Yabancı bakıcı, çocuğunuza İngilizce eğitimi verirken sadece dili kelimeler ile öğretmemeli, İngilizce masallar, ninniler, müzikler dinletmeli ve İngilizce oyunlar oynatmalıdır. Bu durum çocuğunuzun her anlamda İngilizce öğrenmesine katkı sağlayacaktır.

Çocuğunuza profesyonel bir şekilde İngilizce eğitimi vermek istiyorsanız, bünyesinde uzman yabancı bakıcıların yer aldığı damladanismanlik.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.