Spotify Çalma Listesi Kopyalama

19.04.2022
Spotify Çalma Listesi Kopyalama

Spotify’dan herhangi bir çalma listesi kopyalayabilirsiniz, ancak bu en çok, bir kopyasını saklamak istediğiniz harika bir paylaşılan çalma listesi bulduğunuzda kullanışlıdır. Bunu, her zaman yeni müzikle değişen paylaşılan bir Spotify çalma listesinin bir kopyasını kaydetmek için kullanıyoruz. Spotify çalma listesini özel bir Spotify çalma listesine kopyalayarak, tekrar tekrar dinlemek için değişmemiş bir kopya tutabiliriz. Orijinal olarak paylaşılan Spotify çalma listesi hala çalma listemizde, bu nedenle yeni müzikler almaya devam edebiliriz.

Paylaşılan bir Spotify çalma listesini kendinize kopyalamanın bir başka avantajı da, beğenmediğiniz parçaları kaldırabilmeniz veya çalma listesine eklemek istediğiniz parçaları ekleyebilmenizdir. Yeni Spotify çalma listenize tek tek parçalar eklemek zorunda değilsiniz, ancak bunu iPhone, Android veya iPad’inizden yapamazsınız. Bu en iyi bilgisayarınızda çalışır. Bunun çalışması için oynatma listesini yerel olarak kaydetmeniz veya çevrimdışı kullanılabilir hale getirmeniz gerekmez. Bunun için bilgisayarınızda Spotify uygulamasının veya programının kurulu olması gerekir. Bu, Spotify web oynatıcısında veya mobil cihazınızda mümkün değildir.

Çalma Listesi

Spotify Çalma Listesi Kopyalama

Spotify’da Bir Çalma Listesi Nasıl Kopyalanır?

  1. İlk olarak, masaüstünde veya web’de Spotify uygulamasını açın ve kopyalamak istediğiniz çalma listesini bulun.
  2. Ardından, çalma listesindeki ilk şarkıyı vurgulamak için tıklayın.
  3. Artık tüm şarkıları seçmek için Ctrl+A’ya (Mac’te Cmd+A) basabilirsiniz. Ayrıca Shift tuşunu basılı tutabilir ve çalma listesindeki son şarkıya tıklayabilirsiniz.
  4. Vurgulanan şarkılara sağ tıklayın ve Çalma Listesine Ekle > Yeni Çalma Listesine Ekle’yi seçin.
  5. Bu, seçilen tüm şarkılarla bir çalma listesi oluşturacak ve varsayılan olarak çalma listesindeki ilk şarkıyla adlandırılacaktır. Daha sonra, kişisel çalma listelerinizden herhangi biri gibi başlığı ve kapağı değiştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM