iPhone Mail Uygulamasında E-posta Nasıl Eklenir ve Kurulur?

23.11.2022
iPhone Mail Uygulamasında E-posta Nasıl Eklenir ve Kurulur?

2021’de çevrimiçi kullanıcıların yaklaşık %85’i e-postalarına erişmek için akıllı telefon kullanıyor ve iPhone serisi en popüler mobil seçenek olacak. Neyse ki Apple, herkesin iPhone’larına bir e-posta hesabı eklemesini mümkün ve kolay hale getiriyor. Bir hesap oluşturmak, kullanıcıların e-posta mesajları göndermelerine ve gelen kutularına doğrudan telefonlarından erişmelerine olanak tanır. Bu yazıda size iPhone mail uygulamasında e-posta eklemeyi ve kurmayı öğretmeye çalışacağız.

Yaygın olarak “e-posta” olarak kısaltılan elektronik posta, bilgisayar ağları üzerinden mesaj iletmek için elektronik cihazları kullanan bir iletişim yöntemidir. “E-posta”, hem dağıtım sistemini hem de gönderilen ve alınan bireysel mesajları ifade eder. Gmail ve Microsoft Outlook gibi popüler e-posta sağlayıcılarını kullanan kullanıcılar, otomatik olarak bir e-posta hesabı ekleyebilir. Ancak, daha az yaygın e-posta sağlayıcıları kullanan kullanıcıların bunu manuel olarak eklemesi gerekecektir. Aşağıda, iPhone’da e-posta kurulumu adımlarından bahsettik.

iPhone Mail Uygulamasında E-posta Nasıl Eklenir

iPhone Mail Uygulamasında E-posta Nasıl Eklenir

iPhone’da E-posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

  1. iPhone’unuzda ilk kez e-posta kurulumu yapmak için Posta simgesine gidin
  2. E-posta sağlayıcınızı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin
  3. E-posta adresiniz ve ilişkili şifreniz dahil olmak üzere bilgilerinizi girin. Aşağıdaki adımlar, seçtiğiniz e-posta sağlayıcısına göre değişir, ancak endişelenmeyin, ekrandaki yönlendirmeler size yol gösterecektir.
  4. Doğru bilgileri girdiğinizden emin olmak için iPhone’unuz e-posta hesabınızı otomatik olarak kontrol edecektir. Bir sorun varsa, ekran sorunu gösterecektir.
  5. Şimdi bu e-posta ile senkronize etmek istediğiniz diğer hizmetleri seçin. E-postanızın düzgün çalışması için Posta ve Kişiler seçilmelidir, ancak iPhone’unuzda e-postayı ilk kez ayarlarken notlar ve takvimler de ekleyebilirsiniz. Endişelenmeyin, gerekirse bu ayarları daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

iPhone’a Başka Bir E-posta Nasıl Eklenir?

  1. iPhone’unuza başka bir e-posta eklemek için Ayarlar simgesine gidin.
  2. Parolalar ve Hesaplar menüsünü bulun ve tıklayın.
  3. Şimdi zaten kurduğunuz hesapları göreceksiniz, altta Başka Bir Hesap Ekle’yi tıklayın.
  4. Şimdi öncekiyle aynı adımları izleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.