iPhone 15’te Sinema Modu Nasıl Kullanılır?

04.06.2022
iPhone 15’te Sinema Modu Nasıl Kullanılır?

iPhone 15’i ve sinema modu kullanarak bokeh efektli filmler çekebilirsiniz. iPhone 15 serisinde ve diğer cihazlarda, alan derinliği olan güzel filmleri nasıl çekeceğinizi ve sonrasında nasıl düzenleyeceğinizi gösteriyoruz. Bir videonun akıllı telefonla mı yoksa “gerçek” bir kamerayla mı çekildiğini genellikle hemen anlayabilirsiniz. Ana ayrım, film yapımcısının ön planın mı yoksa arka planın mı yüzeceğini seçmesine ve izleyicinin konuya odaklanmasına izin veren seçici odaklamadır.

iPhone 15’in ‘büyüsü’, görüntülerle bir derinlik haritası kaydetmesidir. Akıllı telefon ham filmleri ön plandan arka plana nettir. Videoya vurguyu iPhone veya kullanıcı ayarlarsa, sinema modu öndeki ve arkadaki uzamsal alanları yumuşatır. iPhone, filmleri ham formatta kaydettiği için, derinlik haritası ve verilen odak noktası birbirinden ayrılarak videoyu daha sonra diğer cihazlarda ve iPhone 15’te yeniden odaklamanıza olanak tanır.

iPhone 15'te Sinema Modu

iPhone 15’te Sinema Modu

iPhone 15’te Sinema Modu

Bir iPhone 15’iniz varsa, sinema moduna doğrudan telefonunuzdaki kamera uygulamasından erişebilirsiniz. iPhone 12 veya daha eski bir telefonunuz varsa sinema modu sizin için kullanılamaz. Bir iPhone 15’iniz varsa ve sinema moduyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, iOS’un en son sürümüne güncellendiğinizden emin olun. Ardından sinematik modu kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. iPhone 15’inizdeki Kamera uygulamasını açın.
  2. Sinematik’i seçene kadar mod seçim çubuğunda sola kaydırın.
  3. Artık videoları sinema modunda kaydedebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM