Netflix’in Bir Sonraki Bölümü Otomatik Olarak Oynatması Nasıl Durdurulur?

19.02.2023
Netflix’in Bir Sonraki Bölümü Otomatik Olarak Oynatması Nasıl Durdurulur?

Netflix’teki sonraki bölümü otomatik oynat özelliği, soğuk bir Pazar öğleden sonra bir diziyi art arda izlerken harikadır, böylece yeni favori dizinizin bir sonraki bölümünü izlemek için uzaktan kumandaya dokunmanıza bile gerek kalmaz. Bu inkar edilemez faydaya rağmen, bu özelliği bazen gerçekten istemesem de başka bir bölüm izlememe neden oluyor.

Bu özel durumu hemen hemen her gece yaşıyorum. Oynamakta olan bölüm bittiğinde yatmayı planlıyorum ama birdenbire başka bir bölüm başlıyor. “Eh, şimdi bunu da izlesek iyi olur, ama bittiğinde kesinlikle yatacağız.” Eminim bu bir çoğunuza tanıdık gelecektir. Sıradaki otomatik oynatma, Netflix’in önünde oturan çocuklar için de oldukça kötü, çünkü gerçekten bir şey yapma şansları yok, ancak bundan sonra ne olacağını izleyecekler ve onları daha aktif olmak yerine kanepede kalmaya teşvik edecekler. Ancak, özellik devre dışı bırakılabildiğinden, sonraki otomatik oynatma ölümcül değildir. Bu gönderide, hesabınız altında oluşturduğunuz her profil için Netflix otomatik oynat sonraki bölüm özelliğini nasıl durduracağınızı göstereceğiz. Bu, daha sonra ne izleyeceğinize kendi şartlarınıza göre karar verebileceğiniz için kontrolü tekrar size verecektir.

Netflix'in Bir Sonraki Bölümü Otomatik Olarak Oynatması

Netflix’in Bir Sonraki Bölümü Otomatik Olarak Oynatması

Netflix’te Bir Sonraki Bölüm İçin Otomatik Oynatmayı Durdurun

Sıradaki otomatik oynatmanın profil düzeyinde ayarlanan bir özellik olduğunu unutmamak önemlidir. Örneğin, kendinize ve çocuğunuza ait birer profiliniz varsa, otomatik sonrakini çocuğunuzun profili için devre dışı bırakmayı seçebilir, ancak sizin profiliniz için devre dışı bırakabilirsiniz. Aşağıda açıklanan adımların daha sonra her profil için tekrarlanması gerekecektir.

1) Bir web tarayıcısında Netflix hesabınızda oturum açın. Bir tarayıcıdan yapılması gerektiğinden, bunu doğrudan Netflix uygulamasından yapamayacağınızı unutmayın.

2) Sağ üstteki açılır menüden Hesap’a tıklayın.

3) Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümüne gidin.

4) Değiştirmek istediğiniz profili genişletmek için tıklayın.

5) Oynatma ayarları seçeneğine gidin ve Değiştir’i tıklayın.

6) Bir dizinin sonraki bölümünü tüm cihazlarda Otomatik oynat yazan kutunun işaretini kaldırın ve ardından Kaydet’e tıklayın.

Gerekirse, her hesap için işlemi tekrarlayın. Bundan sonra, bir bölümün sonuna geldiğinizde bir sonraki bölüm otomatik olarak oynamaya başlamayacak. Bunun yerine, bir sonraki bölümü manuel olarak seçmek için uzaktan kumandayı kullanmanız gerekecek. Otomatik oynatma, iPhone veya iPad’iniz gibi diğer cihazlarda da devre dışı bırakılır. Aynı şekilde, bir bölüm bittikten sonra ne izlemek istediğinizi manuel olarak seçmeniz gerekecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM