Kriptodan kazanç elde etmek ve yeniden yatırım yapmak isteyen yeni başlayanlar için rehber

27.06.2023
Kriptodan kazanç elde etmek ve yeniden yatırım yapmak isteyen yeni başlayanlar için rehber

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri katlanarak değer kazanırken, kripto yatırımcıları bir yedekleme planına sahip olmaktan ve kripto para birimi kazançlarıyla ne yapacaklarını düşünmekten fayda görecekler. Bilge yatırımcılar, kazançlarını yok eden büyük bir düzeltme riskiyle kripto para birimlerini çok uzun süre tutmamaları gerektiğini bilirler.

Bu nedenle, büyük bir kripto kazancından sonra ne yapılacağına dair sağlam bir plana sahip olmak her zaman iyidir. Lüks bir arabaya veya eşyaya para harcamak herkese cazip gelebilir. Ancak, bu varlıkların (arabalar, lüks çantalar, giysiler vb.) zamanla değer kaybetme eğiliminde olduğunu da unutmamak gerekir.

Tüm kazancınızı amortismana tabi varlıklara harcamak yerine, kripto para birimi kazançlarınızı diğer iş ve yatırım fırsatlarına yeniden yatırmayı düşünün. Büyük bir kripto kazancı elde ettikten sonra, biraz öngörü ve planlama, kişinin kripto karlarını almasına ve gelecekte daha da önemli bir getiri elde etmek için yeniden yatırım yapmasına yardımcı olacaktır.

Kârı en üst düzeye çıkarmak ve kayıpları azaltmak için pazarlara ne zaman girip çıkacağınızı bilmek, başarılı kripto ticaretinin önemli bir adımıdır. Piyasadaki belirsizlik göz önüne alındığında, bir yatırımcının kararları, ne kadar kâr elde edeceklerini (veya ne kadar kaybedeceklerini) önemli ölçüde etkileyebilir.

Örneğin Bitcoin, sadece birkaç ay içinde 3967 dolardan 19.901 dolara kadar yükseldi. Altcoinler, Bitcoin yükseldikçe onu takip ederek yatırımcıların büyük getiriler görmesini sağladı. Ancak, ne zaman kâr alacağınızı bilmek önemlidir.

Bazı yatırımcılar açgözlü davranarak ve 10 kat daha fazla artış umarak kendilerini zarara uğrattılar. Onlar gibi olmayın, bir kripto kâr elde etme stratejiniz olsun ve boğa sezonu sona erdiğinde akıllıca yeniden yatırım seçenekleri arayın. Piyasalar ilerledikçe, bir boğa koşusunun ardından er ya da geç bir ayı piyasası muhtemelen onu takip edecektir .

Biliyor muydunuz, oyun oynayarak ücretsiz kripto para kazanabilirsiniz? RollerCoin’de oyun oynayın ve cüzdanınıza çekebileceğiniz gerçek kripto para birimleri kazanın. Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin: https://finlio.com.tr/rollercoin-roller-coin-yorum/

Kriptodan nasıl kâr elde edilir?

Peki, kriptodan ne zaman kârınızı almalısınız? Genellikle katı planlama ve disiplin gerektirdiğinden, tam olarak ne zaman kar elde etmek için iyi bir zaman olduğunu bilmek zordur. Ancak, özellikle de kazandığınız parayla ne yapacağınız konusunda net bir hedefiniz yoksa zor olabilir.

Kâr elde etmek zordur. Bu kâr yeterli mi yoksa daha fazlasını mı istiyorum? sorusunu esasen soruyorsanız daha da zordur. Kategorik olarak, elbette, daha fazlası her zaman daha iyi olacaktır. Ancak ticaret söz konusu olduğunda, ne zaman duracağını bilmek akıllı olmanın ve kayıplardan kaçınmanın bir parçasıdır. Ayrıca, kripto kazançlarını kazançlı kanallara nasıl yatıracağını bilmek de araştırma ve keskin karar verme becerileri gerektirir.

Ne zaman kâr alacağınızı bilmek için kendinize şu soruları sorun:

Bu coini alma sebebim neydi?

Daha somut bir şeyi temsil eden hisse senetlerinin aksine, bir kripto para biriminin değeri, kaç kişinin onun değerli olduğunu söylediğine bağlıdır. Hisse senedi yatırımcıları genellikle bir şirketin değerlemesine veya teknik analizine dayalı olarak yatırım yapar. Kripto ile biraz farklıdır çünkü belirli bir kripto para biriminin gerçekten değerli olduğuna inanan bir topluluğun geleceğine yatırım yapmaya benzer.

İdeal olarak, bir kripto para satın almadan önce, sadece abartılı veya heyecan verici satın almaktan başka daha önemli bir nedeniniz olmalıdır. Örneğin, Bitcoin’i uzun vadeli iyi bir yatırım olduğuna inandığınız için satın aldıysanız, o zaman piyasa koşullarına bağlı olarak bunu sürdürebilirsiniz.

Örneğin, yaklaşan bir ayı piyasasının görünümü size pek uymuyorsa, kâr elde edebilirsiniz. Belki başka bir yere yatırım yapmak ve daha uygun bir zamanda piyasaya yeniden girmek istersiniz? Bu da kabul edilebilir.

Bununla birlikte, havalı bir adı olduğu veya o zamanlar popüler olduğu için bir hevesle yeni bir token satın aldığınızı fark ettiyseniz, o zaman belki de yatırım stratejinizi yeniden düşünmenin zamanı gelmiştir. İçinde gerçek bir uzun vadeli gelecek veya değer görmüyorsanız, ancak şu anda önemli bir kâr elde ettiyseniz, kârınızı alıp başka bir yere yeniden yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

Nasıl bir sonuç istiyorum?

Kripto hakkında bu kadar emin olmak kolay değil çünkü genellikle kripto paranın nasıl davranacağını bilmiyorsunuz. Örneğin, sattığınızda fiyatın yükselmeye devam ettiğini görebilir ve çok çabuk sattığınıza pişman olabilirsiniz. Ancak yine de söylemek gerçekten zor çünkü kripto fiyatları genel olarak geçmiş verilere bakılmaksızın yükselebilir veya düşebilir.

Peki, bir yatırımcı ne yapmalı? Çoğu zaman, anahtar, zaten yapmış olduğunuz kârın yüzdesine odaklanmaktır. İnsanların ne kadar risk almaya istekli olduklarına bağlı olarak farklı tercihleri ​​vardır. Bununla birlikte, çoğu yatırımcı kâr elde etmeden önce en az %50’yi hedefler.

 

Bununla birlikte, almaya karar vermeden önce %100 kârı da hedefleyebilirsiniz. Hatta daha yüksek yüzdeleri hedefleyebilirsiniz. Bu gerçekten, ne kadar riskle baş etmekte rahat olduğunuza bağlı. Örneğin, %100’e (hatta bunun çok ötesine) ulaşırsa, yatırımınızın sizi nereye götüreceğini görmek cazip gelebilir.

 

Bununla birlikte, bunun sallantılı bir bölge olduğunu ve yatırımınızı riske atabileceğini bilin. Aşırı oynaklıkla başa çıkabildiğiniz sürece bu sorun değil. Aksi takdirde, kârınızı masadan ne zaman çekeceğinizi belirtmek için aklınızda net bir yüzde bulunmalıdır.

 

Daha iyi bir fırsat var mı?

Yatırım, doğru zamanda doğru fırsatları bulmakla ilgilidir. Kendinize şu anda yatırım yaptığınızdan daha iyi bir şey bulursanız, kripto kârlarınızı almak için iyi bir zaman olabilir.

 

Mevcut yatırımınızı başka bir şeye yönlendirmek adına bırakmaya istekli olup olmadığınızı kendinize sorun. Ancak, birinci seçeneğe gidip “fırsat maliyeti” içeren ikinci seçeneği bırakarak kaybedeceğiniz kâr miktarını unutmayın.

 

Ayrıca, bir kripto para birimini gerçek dünyadaki işlemlerde kullanmayı riskli kılan başka bir özelliğe ilişkin fikir verebilir. Mevcut kripto paranızın potansiyel kârından feragat edeceğinizi düşünün ve risk almaya istekli olup olmadığınızı kendinize sorun.

 

Bu, birden fazla yatırımı olan yatırımcılar için de geçerlidir. Kripto para birimine harcadığınız zaman ve parayı başka bir fırsata (yeni veya mevcut) yatırmayı tercih ederseniz, artıları ve eksileri de tartmanız gerekir.

 

Kriptoda kâr elde etmenin ve yeniden yatırım yapmanın en iyi yolları

Kripto kârlarını aldıktan sonra tekrar başka yatırım yapmalı mıyım? İdeal olarak, evet, hedefiniz kazançlarınızı artırmaya devam etmekse. Kripto kârı almaya karar verdiyseniz, göz önünde bulundurabileceğiniz birçok seçenek vardır.

 

Kazançlarınızın bir kısmını harcayın, sonra geri kalanını yeniden yatırın

Seçeneklerden biri, kripto kazançlarınızın küçük bir bölümünü geri kalanını yeniden yatırmadan önce kullanmaktır. Bunu yaparak, sonunda nakde çevirebileceğinizden ve kârınızın yüzde yüzünü kazanabileceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Bazı yatırımcılar, yatırıma devam etmenin bir yolunu sunarken gelecekteki zararları önlemek için kârlarının başlangıç ​​sermayesi olarak yatırdıkları miktara ulaşmasını beklerler.

 

Yeniden yatırım yapmadan önce kazançlarınızın bir kısmını aldıktan sonra bir sonraki boğa sezonu için yeniden yatırım yapabilirsiniz.

 

Madenciliğe yatırım

Kripto kazançlarınızı yeniden yatırmak istiyorsanız, ticaretten elde ettiğiniz kârı madenciliğe yatırmak başka bir kârlı seçenektir. Teknoloji ve verimli bir şekilde Bitcoin madenciliği yapmak için gerekenler hakkında bilgiliyseniz, bu sizin için iyi bir seçenektir.

 

Hem madencilik hem de ticaret yaparak kripto kazançlarınızı çeşitlendirebilir, böylece birden fazla kripto tabanlı gelir kaynağı açabilirsiniz. Aktif olarak ticaret yapmak için madencilikten elde ettiğiniz kazancı sermaye olarak kullanabilirsiniz. Buna karşılık, madencilik ekipmanını yükseltmek ve ilgili maliyetleri ödemek için ticaretten elde ettiğiniz kârı da kullanabilirsiniz.

 

Piyasanın yavaş veya durgun olmasına bakılmaksızın, bu strateji, diğer gelir akışlarından birindeki kayıpları dengeleyerek yine de para kazanmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, bu stratejiyi gerçekleştirmek için, kripto para madenciliğinin yanı sıra ticarette önceden deneyime ihtiyacınız olacak.

 

Yeni kripto paralara yatırım yapın

Uzman tüccarların kullandığı bir strateji, önemli kazançlar elde etmek için son derece yüksek riskli (ve dolayısıyla yüksek ödüllü) kripto paraları ve ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) seçmektir. Bazı yatırımcılar bu taktiği, yatırım portföylerinin önemli bir bölümünü BTC, Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi ana para birimlerinde tutmak için kullanıyor .

 

Önemli ölçüde kazanç sağladıklarında ve bir yatırımı kapattıklarında, daha düşük bir fiyattan geri satın alırlar. Ardından, kârın bir kısmı, yenilikçi ICO’lar ve madeni paralar üzerindeki yoğun spekülasyonları (yüksek riskli, yüksek ödüllü işlemler) finanse etmek için kullanılabilir.

 

Örneğin, btc usdt fiyat çiftinden 5 BTC alıp 8 BTC’ye kadar arttırabildiyseniz, kazandığınız 3 BTC’yi 100x’e varan getiri sağlayabilecek yeni bir coin veya projeye yatırabilirsiniz.

 

Eylemlerinizi bir plana göre yönlendirin

Amerikalı girişimci William J. O’Neil’in sözleriyle, “İşin sırrı, yukarı çıkarken katlardan birinde asansörden atlayıp tekrar aşağı inmemek.”

 

O’Neil bunu borsa için kastetmiş olsa da, aynı prensip kripto kârları almak için de uygulanabilir. Ancak, stratejiniz ister kârı masadan kaldırmak, ister gelecekte daha da iyi bir getiri umuduyla kazançlarınızın artmaya devam etmesine izin vermek, vb. olsun, eylemlerinizi yönlendirecek bir planınızın olması önemlidir.

 

Yukarıda listelenen soruların bazılarını veya tümünü kendinize sormak, kripto kârlarınızı almayı düşünmeye başlamak için iyi bir yer olacaktır palacebet

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.