Sony TV Yazılımı Nasıl Güncellenir?

19.10.2023
Sony TV Yazılımı Nasıl Güncellenir?

Sony TV yazılımı nasıl güncelleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Evet, akıllı TV çağında en yeni uygulamalara, özelliklere ve gizlilik ayarlarına sahip olmak istiyorsanız setinizin yazılımını güncel tutmanız gerekir. Güncellemeleri çıkar çıkmaz çalıştırmanız gerekmese de, güvenlik yamalarının ev ağınızı koruyabilmesi için Sony TV yazılımı düzenli olarak güncellemeniz önemlidir. Bazen güncellemeler otomatik olarak yüklenir, ancak istediğiniz zaman Sony TV’nizde bir güncelleme arayıp çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Sony TV’nizi, yeni bir güncelleme çıktığında size anlık bildirimler gönderecek şekilde de belirleyebilirsiniz.

Sony TV Yazılımı Güncelleme

Sony TV Yazılımı Güncelleme

Sony TV Yazılımı Güncelleme

Sony TV yazılımını güncellemek için öncelikle setinizin Wi-Fi’ye bağlı ve açık olması gerekir. Yardıma ihtiyacınız varsa Sony Android TV’nizi nasıl kuracağınıza ilişkin kılavuzumuza göz atın.

  1. Ayarlar menüsünü açmak için Ayarlar’ı veya dişli simgesini seçin.
  2. Ayarlar menüsünden Cihaz Tercihleri öğesini seçin.
  3. Cihaz Tercihleri menüsünden Hakkında öğesini seçin.
  4. Sistem yazılımı güncellemesi öğesini seçin.
  5. Kullanılabilir bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için Yazılım güncellemesi öğesini tekrar seçin.
  6. Mevcutsa yazılım güncellemesini onaylayın. Değilse, TV’niz yazılımınızın güncel olduğunu söyleyecektir.
  7. Bir Sony TV yazılım güncellemesi olduğunda TV’nizin size anlık bildirim göndermesi için Güncellemeyi otomatik olarak kontrol et seçeneğini açın.

Sony TV yazılımını güncellemek, birkaç adımı izleyerek yapılabilecek basit bir işlemdir. Sabit bir internet bağlantısı sağlamak, ayarlar menüsüne gitmek ve yazılım güncelleme seçeneğini seçmek önemlidir. Başarılı bir güncelleme sağlamak için ekrandaki talimatları izlediğinizden ve güncelleme işlemini kesintiye uğratmadığınızdan emin olun. Son olarak, tüm ayarların düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak için fabrika ayarlarına sıfırlayın. Kullanıcılar, TV yazılımını güncel tutarak Sony TV’lerinde en iyi performansın keyfini çıkarabilir ve en yeni özelliklere erişebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.