iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

04.07.2022
iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Belki de sürekli spam aramalardan bıktınız ya da hayatınızda bir daha asla konuşmak istemediğiniz biri var. O senin telefonun. Sizi kimin arayabileceğine ve kimin erişiminin olmaması gerektiğine siz karar verirsiniz. Neyse ki, iPhone’unuzdaki telefon numaralarını engelleme basittir ve bu özellikten tam olarak yararlanmalısınız. Burada, artık aramaları, FaceTime aramalarını ve o numaradan gelen mesajları almamanız için iPhone’unuzda bir aramayı nasıl engelleyeceğinizi açıklayacağız.

İstenmeyen postalardan kurtulmak veya eski bir arkadaşınızdan veya eski bir arkadaşınızdan haber almaktan kaçınmak istiyorsanız, arayanın telefon numarasını engelleme önemli bir gizlilik aracıdır. Ancak, bir numarayı engelleme, istenmeyen dijital davetsiz misafirleri durdurmanın genellikle en hızlı ve en kolay yoludur.

iPhone’da Numara Nasıl Engellenir?

Çoğu akıllı telefon, istenmeyen aramaları veya diğer istenmeyen aramaları önlemek için gelen telefon numaralarını engeller. Başka bir seçenek de, kendi arayan kimliğinizin alıcının cihazında görüntülenmesini engeller. Her iki seçenek iOS ve Android telefonlarda mevcuttur. Telefonunuzun Son Mesajlar bölümünde, FaceTime’da veya Mesajlar’da numaraları engelleyebilirsiniz. Bir bölümden bir numarayı engellerseniz, üç bölüm de engellenir. Herhangi bir bölümden:

  1. Telefon (veya görüşme) numarasının yanındaki i simgesine dokunun.
  2. Bilgi ekranının altındaki Bu arayanı engelle’yi seçin.
iPhone Numara Engelleme

iPhone Numara Engelleme

Engellenen numaraları görüntülemek ve yönetmek

  1. Yapılandırmayı açın.
  2. Telefon’a dokunun.
  3. Arayan Kimliği ve Engelle’ye dokunun.
  4. Ardından, ayrıntılarını görüntülemek için bir telefon numarası seçin ve numarayı veya kartviziti eklemeyi veya engellemeyi kaldırmayı veya engellenecek tüm numaraların en altına gidip Kartviziti engelle’yi seçerek engellenecek bir kartvizit eklemeyi seçin. Bu adım, kimi engelleyeceğinizi seçebilmeniz için Kişiler uygulamanızı başlatır.

Ayrıca, kişi listenizde olmayan kişilerden gelen iMessage’ları filtreleyebilirsiniz. En az bir mesajı filtreledikten sonra, bilinmeyen gönderenler için yeni bir sekme görünecektir. Yine de mesajlar alacaksınız, ancak bunlar otomatik olarak görünmeyecek ve bildirim almayacaksınız.

iMessages filtre

  1. Yapılandırmayı açın.
  2. Mesajlar’a dokunun.
  3. Bilinmeyen ve Spam’e gidin ve dokunun.
  4. Bilinmeyen gönderenleri filtrele’yi açın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.