iOS’ta Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma Adımları

13.09.2022
iOS’ta Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma Adımları

Bu makale aracılığıyla size iPhone’da otomatik güncellemeleri nasıl kapatacağınızı öğretmeye çalışacağız. Akıllı telefonlar/ tabletler ve diğer cihazlardaki uygulamalar zaman zaman güncelleme alma işlevine sahiptir. Farklı uygulamaları manuel olarak güncellemek sıkıcı bir iş olsa da, çoğu cihaz artık uygulamaları otomatik olarak güncelleme seçeneğine sahiptir. Apple ayrıca, “Tümünü Güncelle” seçeneğini seçerek uygulamaları manuel olarak güncellemekten kurtulabileceğiniz iOS için otomatik uygulama güncellemeleri de sundu. Bu özellik, yeni özellikler ekleyerek uygulamanızı güncel tuttuğu için kullanıcılar için son derece faydalı olsa da, otomatik güncellemelerin bazı dezavantajları da vardır.

Yeni Apple iOS güncellemesi, iPhone kullanıcılarının akıllı telefonlarını en son işletim sistemiyle güncel tutmalarına olanak tanıyor. Bu, el cihazınızın, cihaza herhangi bir müdahale olmaksızın gelecekteki güncellemeleri otomatik olarak indirebileceği anlamına gelir. Bu, cihazınızın yalnızca size en iyi kullanıcı deneyimini sunmasına değil, aynı zamanda önceki güncellemede bulunan hataları veya aksaklıkları düzeltmesine de yardımcı olacaktır. Ancak, özellikle pilin bitmesinden endişeleniyorsanız veya veri sınırınıza ulaşmak üzereyseniz, iPhone otomatik güncelleme özelliğini kapatmak isteyebileceğiniz zamanlar olabilir. Bu gibi durumlarda, iPhone cihazınızdaki otomatik güncellemeyi kesinlikle kapatmak istersiniz. Aşağıda, iOS’ta otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma adımlarından bahsettik.

iPhone’da Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

iPhone’u Uygulamaları Güncellemekten Nasıl Durdurursunuz?

Uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirip yüklemek, size zaman kazandırabilir ve telefonunuzla uğraşmanızı engelleyebilir. Ancak, telefonunuzdaki yazılım ve veri kullanımınız üzerinde tam kontrol istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek otomatik uygulama güncellemelerini kapatabilirsiniz:

Adım 1: Ayarlar’a dokunun.

Adım 2: App Store’a dokunun.

Adım 3: Uygulama Güncellemeleri kaydırıcısını kapalı/beyaz konumuna getirin.

Adım 4: Verileriniz sınırlıysa ancak yine de güncel uygulamalara sahip olmak istiyorsanız, başka bir seçenek daha bulunmaktadır. Uygulama Güncellemelerini açık tutunuz, ancak Hücresel İndirmeler bölümüne gidiniz ve Otomatik İndirmeleri kapalı konumuna getiriniz. Bununla birlikte, uygulamalar yalnızca Wi-Fi kullanarak otomatik olarak güncellenmektedir.

iOS'ta Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

iOS’ta Otomatik Güncellemeleri Devre Dışı Bırakma

iPhone Ayarlarında Otomatik İşletim Sistemi Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Adım 1: Ayarlar’a dokunun.

Adım 2: Genel’e dokunun.

Adım 3: Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Adım 4: Otomatik Güncellemeler’e dokunun.

Adım 5: iOS Güncellemelerini İndir kaydırıcısını kapalı /beyaz konumuna getirin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.