WeTransfer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

12.09.2021
WeTransfer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

WeTransfer, büyük dosyaları internet üzerinden göndermenin en kolay ve en güvenilir yollarından biridir. Bu süreci daha da kolaylaştırmak ve size WeTransfer’ı nasıl kullanacağınızı göstermek için, baştan sona tüm süreç boyunca size yol gösterecek WeTransfer nedir sorusuna cevap arayacağız.

WeTransfer Nedir ve Nasıl Çalışır?

WeTransfer, büyük dosyaları internet üzerinden göndermenizi sağlayan bir dosya aktarım hizmetidir. WeTransfer’ı kullanmak çok kolaydır – tek yapmanız gereken dosyalarınızı yüklemek, e-posta adresinizi, alıcının e-postasını ve WeTransfer doğrulama kodunu girmek ve dosyalarınız gönderilecek. Alıcı, gönderdiğiniz dosyaları indirmelerine izin verecek bir bağlantı içeren bir e-posta mesajı alacaktır.

WeTransfer Nedir

WeTransfer Kullanarak Dosyaları Nasıl Aktarırım?

Harika arayüzü sayesinde, dosyaları WeTransfer ile aktarmanın kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

  1. Dosyanızı Yükleyin. Kaydolmanız gerekmediğinden, ana sayfaya gidip aktarım işlemini başlatmanız yeterlidir. Ana sayfanın sol tarafında dosya ekleme seçeneği vardır. Yüklemek için dosyanızı doğrudan tarayıcıya sürükleyip bırakabilirsiniz.
  2. Alıcının Adresini Girin ve Dosyanızı Gönderin. Ardından, alıcının e-posta adresini, e-posta adresinizi ve isteğe bağlı bir mesajı girin. Dosya yüklenir yüklenmez muhatabına gönderebilirsiniz.
  3. İndirme Bağlantısı Gönder. Alternatif olarak, WeTransfer’dan bir indirme bağlantısı alabilirsiniz. Üç nokta simgesine tıklamanız yeterlidir ve bir aktarım bağlantısı alma seçeneğini göreceksiniz.
  4. WeTransfer Kodunuzu Girin. Dosyalarınızı göndermeden önce WeTransfer’ın e-posta adresinizi doğrulaması gerekir. E-posta yoluyla girmeniz gereken altı haneli bir kod alacaksınız. Bu kod 60 dakika boyunca aktiftir. Ancak, zamanında girmeyi başaramazsanız, her zaman yeni bir kod talep edebilirsiniz. Elbette bir WeTransfer hesabı oluşturursanız bu adımı atlayabilirsiniz.

E-posta seçeneği aracılığıyla WeTransfer aracılığıyla veri gönderdikten sonra iki e-posta alacaksınız. İlk e-posta mesajı, dosya transferinizin gönderildiğine dair bir onay içerir ve ikincisi, alıcı gönderilen dosyayı indirdiğinde gelir. Dosya kalıcı olarak silinmeden önce yedi gün boyunca indirilebilir.

Dosya bağlantısı seçeneği ile görünürlük özelliği yoktur. Ancak, birisi bağlantıya sahipse, dosyanızı indirebilir ve dosyanıza erişebilir ve daha akıllı olamazsınız. Tek çıkış yolu, dosyayı parolayla korumaktır (bunu yalnızca WeTransfer Pro ile yapabilirsiniz).

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.