iPhone’unuzdaki Pilin Değiştirilmesi Gerekip Gerekmediğini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

25.02.2023
iPhone’unuzdaki Pilin Değiştirilmesi Gerekip Gerekmediğini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Döngü sayısı 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında, güç sağlama yeteneği azaldığından iPhone’unuzun pilinin tüketildiği kabul edilir. Sonuç olarak, telefonu daha sık şarj etmeniz gerekebilir ve beklenmedik kapanmalar gösterebilir. Tüm şarj edilebilir pillerin sınırlı sayıda şarj döngüsü vardır. macOS, Mac dizüstü bilgisayarınızın pil döngüsü sayısını istediğiniz zaman öğrenmenizi kolaylaştırsa da, iOS böyle bir seçenek sunmaz. Neyse ki, iPhone’unuzdaki pilin ömrünün sonuna yaklaşıp yaklaşmadığını ve değiştirilmesi gerekip gerekmediğini hala belirleyebilirsiniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

iPhone Pilinin Değiştirilmesi Gerekip Gerekmediğini Nasıl Kontrol Edebilirim?

Bu özel özelliğin iOS 10.2.1 veya üstü ve bir iPhone gerektirdiğini unutmayın. iOS’un eski sürümlerinde desteklenmediği gibi iPad veya iPod touch’ta da çalışmaz.

1) iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

2) Pil bölümüne dokunun.

iPhone'unuzdaki Pilin Değiştirilmesi

iPhone’unuzdaki Pilin Değiştirilmesi

En üstte “iPhone pilinizin servise ihtiyacı olabilir” şeklinde bir bildirim görürseniz, pil 500 tam şarj döngüsüne ulaşmıştır veya ulaşmak üzeredir. Bu durumda, pil yetkili bir servis teknisyeni tarafından kontrol edilene veya değiştirilene kadar iPhone’unuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Beklenmeyen kapanmalar ve düşük performans, iPhone’unuzun pil ömrünün hızla tükendiğini gösteren işaretler arasındadır.

Bu mesaj, iPhone’unuzun pilinin arızalı olması durumunda da görünür. Ayarlar’da herhangi bir mesaj görmüyorsanız, iPhone’unuzun pili iyi durumdadır. Tüm şarj edilebilir pillerin sınırlı sayıda şarj döngüsü vardır ve sonunda servise gitmeleri gerekebilir. Apple, iPhone pillerinin 500 tam şarj döngüsünde orijinal kapasitelerinin %80’ini koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Standart bir yıllık Apple garantiniz, arızalı bir pil için servis kapsamını içerir, ancak normal kullanımdan kaynaklanan yıpranmayı kapsamaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.